MGM CONSTRUCT ENERGY SRL
RITMULUI, bl. 438, sc. 1, et. 1, ap. 5, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 622 mii lei, profit net 388 mii lei, 2 angajați.
Despre MGM CONSTRUCT ENERGY SRL
MGM CONSTRUCT ENERGY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2013 cu numărul J2013014183401 și codul unic de înregistrare (CUI) 32478780, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 622 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 388 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 217 mii lei la 622 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 32478780
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013014183401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 noiembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013014183401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 622 mii lei
- Profit net
- 388 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 388 mii lei
- Datorii
- 202 mii lei
- Active totale
- 591 mii lei
- Marjă netă
- 62,4%
- Cifră / angajat
- 311 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 215 mii | 204 mii | 163 mii | 148 mii | 137 mii | 217 mii | 534 mii | 614 mii | 511 mii | 622 mii |
| Venituri totale | 215 mii | 204 mii | 163 mii | 148 mii | 137 mii | 219 mii | 534 mii | 614 mii | 512 mii | 622 mii |
| Cheltuieli totale | 70 mii | 35 mii | 32 mii | 49 mii | 41 mii | 83 mii | 127 mii | 203 mii | 238 mii | 220 mii |
| Profit / pierdere brută | 145 mii | 169 mii | 131 mii | 99 mii | 96 mii | 136 mii | 407 mii | 411 mii | 273 mii | 402 mii |
| Profit / pierdere netă | 142 mii | 167 mii | 129 mii | 98 mii | 95 mii | 134 mii | 402 mii | 405 mii | 263 mii | 388 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 8.837 | 6.309 | 3.779 | 1.666 | 1.333 | 1.000 | 47 mii | 55 mii | 42 mii | 93 mii |
| Active circulante | 201 mii | 205 mii | 169 mii | 172 mii | 99 mii | 147 mii | 372 mii | 399 mii | 269 mii | 498 mii |
| creanțe | 9.751 | 29 mii | 31 mii | 23 mii | 29 mii | 30 mii | 35 mii | 173 mii | 166 mii | 396 mii |
| casa și conturi la bănci | 191 mii | 176 mii | 139 mii | 149 mii | 70 mii | 118 mii | 337 mii | 227 mii | 103 mii | 102 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 894 | — | — |
| Datorii | 67 mii | 44 mii | 44 mii | 76 mii | 4.038 | 13 mii | 17 mii | 50 mii | 48 mii | 202 mii |
| Capitaluri proprii | 143 mii | 167 mii | 129 mii | 98 mii | 96 mii | 135 mii | 402 mii | 405 mii | 263 mii | 388 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.140 din 3.462 în județul București și locul 3.867 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- LOGIC DESIGN SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 6624 mii lei · 1 ang.
- AME MANAGEMENT STUDII SI PROIECTARE S.R.L. · București Sector 1623 mii lei · 7 ang.
- ROUTE ORIZONT S.R.L. · București Sector 1623 mii lei · 1 ang.
- RESALTA ENERGY SOLAR S.A. · București Sector 3623 mii lei · 0 ang.
- NA STUDIO ARCHITECTURE & ENGINEERING DESIGN CONSULTANCY S.R.L. · București Sector 3622 mii lei · 0 ang.
- IECS PROJECT S.R.L. · București Sector 6621 mii lei · 2 ang.
- EDIFICAD SHAPE S.R.L. · București Sector 5620 mii lei · 4 ang.
- PROCONTRANS CAI FERATE SRL · București Sector 1620 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15219/1748/202420.08.2024
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre MGM CONSTRUCT ENERGY SRL
Care este CUI-ul firmei MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MGM CONSTRUCT ENERGY SRL este 32478780, iar codul de TVA este RO32478780. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013014183401, iar codul EUID este ROONRC.J2013014183401.
Unde are sediul MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
Sediul social al firmei MGM CONSTRUCT ENERGY SRL este în RITMULUI, bl. 438, sc. 1, et. 1, ap. 5, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
Activitatea principală a firmei MGM CONSTRUCT ENERGY SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
MGM CONSTRUCT ENERGY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MGM CONSTRUCT ENERGY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MGM CONSTRUCT ENERGY SRL?
În 2025, MGM CONSTRUCT ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 622 mii lei și un profit net de 388 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MGM CONSTRUCT ENERGY SRL plătitoare de TVA?
Da. MGM CONSTRUCT ENERGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.