Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA20 ani pe piață

ONICONSTRUCT SRL

CUI 18327480J12/255/2006

Str. PASTEUR, ap. 42, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2024: cifra de afaceri 126 mii lei, pierdere netă 64 mii lei, 3 angajați.

Despre ONICONSTRUCT SRL

ONICONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2006 cu numărul J12/255/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18327480, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 20 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 126 mii lei (-49% față de 2023), o pierdere netă de 64 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 275 mii lei la 126 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
18327480
Nr. Registrul Comerțului
J12/255/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 ianuarie 2006
EUID
ROONRC.J12/255/2006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
126 mii lei

-49% față de 2023

Pierdere netă
64 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
136 mii lei
Datorii
49 mii lei
Active totale
185 mii lei
Marjă netă
-50,7%
Cifră / angajat
42 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024; cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 147.873 lei; profit net 92.411 lei20162017: cifra de afaceri 219.339 lei; profit net 156.961 lei20172018: cifra de afaceri 287.586 lei; profit net 60.266 lei20182019: cifra de afaceri 283.609 lei; profit net 959 lei20192020: cifra de afaceri 274.874 lei; profit net 56.569 lei20202021: cifra de afaceri 285.759 lei; profit net 61.736 lei20212022: cifra de afaceri 298.678 lei; profit net 9.597 lei20222023: cifra de afaceri 247.871 lei; profit net 71.090 lei20232024: cifra de afaceri 125.643 lei; pierdere netă 63.716 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă148 mii219 mii288 mii284 mii275 mii286 mii299 mii248 mii126 mii
Venituri totale148 mii228 mii288 mii284 mii275 mii286 mii299 mii248 mii126 mii
Cheltuieli totale52 mii69 mii224 mii280 mii216 mii221 mii286 mii175 mii188 mii
Profit / pierdere brută96 mii159 mii63 mii3.80059 mii65 mii13 mii73 mii-62 mii
Profit / pierdere netă92 mii157 mii60 mii95957 mii62 mii9.59771 mii-64 mii
Număr mediu de angajați—3—345433
Active imobilizate13 mii4.1667.5252.671—————
Active circulante90 mii258 mii311 mii324 mii386 mii453 mii138 mii216 mii185 mii
creanțe26 mii3.000—63 mii18 mii8.7507.00045 mii17 mii
casa și conturi la bănci64 mii255 mii311 mii261 mii368 mii445 mii131 mii171 mii168 mii
Datorii4.0166.6383.2109.92213 mii19 mii9.14416 mii49 mii
Capitaluri proprii98 mii255 mii316 mii317 mii373 mii435 mii129 mii200 mii136 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 494 din 884 în județul Cluj și locul 10.191 din 16.158 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare

Întrebări frecvente despre ONICONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei ONICONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ONICONSTRUCT SRL este 18327480. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/255/2006, iar codul EUID este ROONRC.J12/255/2006.

Unde are sediul ONICONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei ONICONSTRUCT SRL este în Str. PASTEUR, ap. 42, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ONICONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei ONICONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ONICONSTRUCT SRL?

ONICONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ONICONSTRUCT SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ONICONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ONICONSTRUCT SRL?

În 2024, ONICONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 126 mii lei și o pierdere netă de 64 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ONICONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ONICONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.

Explorează