SADADE SRL
Sat Valea Caldă, Comuna Cătina, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 127 mii lei, profit net 201 lei.
Despre SADADE SRL
SADADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2010 cu numărul J12/1670/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27536249, cu sediul în Valea Caldă (com. Cătina), județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 127 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 201 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 32 mii lei la 127 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 octombrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27536249
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1670/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 octombrie 2010
- EUID
- ROONRC.J12/1670/2010
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 19.10.2010
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 127 mii lei
- Profit net
- 201 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -25 mii lei
- Datorii
- 252 mii lei
- Active totale
- 227 mii lei
- Marjă netă
- 0,2%
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (111%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104 mii | 140 mii | 148 mii | 51 mii | 11 mii | 32 mii | 136 mii | 159 mii | 126 mii | 127 mii |
| Venituri totale | 104 mii | 140 mii | 148 mii | 51 mii | 11 mii | 32 mii | 136 mii | 159 mii | 126 mii | 127 mii |
| Cheltuieli totale | 101 mii | 136 mii | 144 mii | 85 mii | 19 mii | 47 mii | 131 mii | 145 mii | 119 mii | 126 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.877 | 3.494 | 3.626 | -33 mii | -7.671 | -15 mii | 4.669 | 15 mii | 7.248 | 1.318 |
| Profit / pierdere netă | 712 | 2.098 | 2.148 | -34 mii | -8.001 | -16 mii | 676 | 11 mii | 5.541 | 201 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 3 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | — | — | 2.185 | 2.185 | 2.185 | 2.185 | — | — | — | — |
| Active circulante | 146 mii | 195 mii | 242 mii | 222 mii | 224 mii | 225 mii | 218 mii | 233 mii | 237 mii | 227 mii |
| din care stocuri | 108 mii | 114 mii | 155 mii | 145 mii | 145 mii | 155 mii | 187 mii | 200 mii | 204 mii | 197 mii |
| creanțe | 32 mii | 76 mii | 80 mii | 75 mii | 76 mii | 69 mii | 24 mii | 23 mii | 26 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.690 | 5.531 | 7.394 | 2.419 | 3.689 | 1.322 | 7.449 | 10 mii | 6.914 | 7.988 |
| Datorii | 135 mii | 183 mii | 229 mii | 244 mii | 253 mii | 270 mii | 260 mii | 264 mii | 262 mii | 252 mii |
| Capitaluri proprii | 11 mii | 13 mii | 15 mii | -19 mii | -27 mii | -43 mii | -42 mii | -31 mii | -25 mii | -25 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 490 din 884 în județul Cluj și locul 10.146 din 16.157 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- BEBE THOMAS CONSTRUCT S.R.L. · Florești128 mii lei · 3 ang.
- BRO FINISAJE PROFI S.R.L. · Florești127 mii lei · 2 ang.
- QUIB.RO S.R.L. · Gârbău127 mii lei · 1 ang.
- MOROȘAN PARTNERS SRL · Florești126 mii lei · 1 ang.
- ONICONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca126 mii lei · 3 ang.
- MARTINDEAC CONSTRUCT S.R.L. · Sic126 mii lei · 3 ang.
- GM-GERMANS MERCA S.R.L. · Florești125 mii lei · 3 ang.
- V DOMINIK & LENA S.R.L. · Cluj-Napoca125 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre SADADE SRL
Care este CUI-ul firmei SADADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SADADE SRL este 27536249, iar codul de TVA este RO27536249. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1670/2010, iar codul EUID este ROONRC.J12/1670/2010.
Unde are sediul SADADE SRL?
Sediul social al firmei SADADE SRL este în Sat Valea Caldă, Comuna Cătina, Cluj, Valea Caldă (com. Cătina), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SADADE SRL?
Activitatea principală a firmei SADADE SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SADADE SRL?
SADADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2010, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SADADE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 031). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SADADE SRL?
În 2025, SADADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 127 mii lei și un profit net de 201 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SADADE SRL plătitoare de TVA?
Da. SADADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 octombrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.