OLV DEVELOPMENT SRL
Str. BRAȘOVENI, bl. 7, sc. 2, et. 3, ap. 59, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 952 mii lei, profit net 786 mii lei, 2 angajați.
Despre OLV DEVELOPMENT SRL
OLV DEVELOPMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2009 cu numărul J2009008469406 și codul unic de înregistrare (CUI) 25835228, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 952 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 786 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 55 mii lei la 952 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25835228
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009008469406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009008469406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 03.08.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 952 mii lei
- Profit net
- 786 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 788 mii lei
- Datorii
- 17 mii lei
- Active totale
- 805 mii lei
- Marjă netă
- 82,6%
- Cifră / angajat
- 476 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 129 mii | 231 mii | 292 mii | 261 mii | 55 mii | 325 mii | 506 mii | 865 mii | 952 mii |
| Venituri totale | 1 | 130 mii | 232 mii | 294 mii | 263 mii | 56 mii | 329 mii | 509 mii | 866 mii | 957 mii |
| Cheltuieli totale | 17 mii | 43 mii | 69 mii | 77 mii | 77 mii | 74 mii | 78 mii | 98 mii | 136 mii | 143 mii |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | 87 mii | 163 mii | 217 mii | 186 mii | -18 mii | 251 mii | 411 mii | 729 mii | 814 mii |
| Profit / pierdere netă | -17 mii | 86 mii | 161 mii | 214 mii | 184 mii | -19 mii | 248 mii | 406 mii | 709 mii | 786 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 27 mii | 18 mii | 8.435 |
| Active circulante | 797 | 2.740 | 131 mii | 221 mii | 193 mii | 43 mii | 255 mii | 421 mii | 722 mii | 796 mii |
| creanțe | 716 | 1.299 | 84 mii | 167 mii | 156 mii | 9.736 | 158 mii | 234 mii | 609 mii | 575 mii |
| casa și conturi la bănci | 81 | 1.441 | 47 mii | 54 mii | 37 mii | 33 mii | 97 mii | 186 mii | 113 mii | 221 mii |
| Cheltuieli în avans | 46 | 47 | 75 | 31 | 73 | 40 | 30 | 1.238 | 1.152 | 1.132 |
| Datorii | 123 mii | 39 mii | 6.215 | 6.968 | 7.809 | 7.707 | 5.492 | 40 mii | 29 mii | 17 mii |
| Capitaluri proprii | -122 mii | -36 mii | 125 mii | 214 mii | 186 mii | 35 mii | 250 mii | 408 mii | 711 mii | 788 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 908 din 4.333 în județul București și locul 2.329 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- ARON UNION S.R.L. · București Sector 1960 mii lei · 2 ang.
- SADOVYIDIT S.R.L. · București Sector 2959 mii lei · 1 ang.
- EMSAI INDUSTRIAL SRL · București Sector 2957 mii lei · 1 ang.
- TECH INSIDER S.R.L. · București Sector 3954 mii lei · 1 ang.
- OLAH MEDIA SRL · București Sector 3954 mii lei · 5 ang.
- KKKK BREAKTHROUGH CONSULTING S.R.L. · București Sector 3949 mii lei · 0 ang.
- SOFT INTELLIGENTOUCH S.R.L. · București Sector 6946 mii lei · 1 ang.
- WEB WIZARD SOLUTIONS SRL · București Sector 5944 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre OLV DEVELOPMENT SRL
Care este CUI-ul firmei OLV DEVELOPMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OLV DEVELOPMENT SRL este 25835228, iar codul de TVA este RO25835228. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009008469406, iar codul EUID este ROONRC.J2009008469406.
Unde are sediul OLV DEVELOPMENT SRL?
Sediul social al firmei OLV DEVELOPMENT SRL este în Str. BRAȘOVENI, bl. 7, sc. 2, et. 3, ap. 59, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OLV DEVELOPMENT SRL?
Activitatea principală a firmei OLV DEVELOPMENT SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.
Când a fost înființată OLV DEVELOPMENT SRL?
OLV DEVELOPMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OLV DEVELOPMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OLV DEVELOPMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are OLV DEVELOPMENT SRL?
În 2025, OLV DEVELOPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 952 mii lei și un profit net de 786 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OLV DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. OLV DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.