NUTRIAVI SRL
APATEULUI, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 33 mil lei, profit net 2,9 mil lei, 38 angajați.
Despre NUTRIAVI SRL
NUTRIAVI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2004 cu numărul J2004001142053 și codul unic de înregistrare (CUI) 16551413, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Creșterea păsărilor” (cod CAEN 0147). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 33 mil lei (+20% față de 2024), un profit net de 2,9 mil lei și 38 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 49 mii lei la 33 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16551413
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001142053
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001142053
- Cod poștal
- 410541
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 28.06.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 33 mil lei
- Profit net
- 2,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 38
- Capitaluri proprii
- 8,4 mil lei
- Datorii
- 12 mil lei
- Active totale
- 20,5 mil lei
- Marjă netă
- 8,9%
- Cifră / angajat
- 868 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,6 mil | 4 mil | 4,7 mil | 30 mii | 2.036 | 49 mii | 15 mii | 27,5 mil | 27,4 mil | 33 mil |
| Venituri totale | 4,2 mil | 3,8 mil | 4,6 mil | 2,9 mil | 36 mii | 217 mii | 2,4 mil | 25,3 mil | 27,7 mil | 32,2 mil |
| Cheltuieli totale | 4,2 mil | 3,8 mil | 4,6 mil | 1,2 mil | 33 mii | 216 mii | 2,4 mil | 24,6 mil | 23 mil | 28,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 10 mii | 14 mii | 2.212 | 1,7 mil | 2.819 | 1.040 | 952 | 681 mii | 4,7 mil | 3,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 7.332 | 10 mii | 633 | 1,7 mil | 1.791 | 230 | 623 | 593 mii | 4 mil | 2,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 24 | 25 | 25 | 2 | 3 | 3 | 7 | 26 | 36 | 38 |
| Active imobilizate | 708 mii | 620 mii | 507 mii | 2.651 | 5.651 | 2.000 | 19 mii | 238 mii | 590 mii | 1,3 mil |
| Active circulante | 3,6 mil | 3,8 mil | 2,6 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 615 mii | 4 mil | 6,7 mil | 17,1 mil | 19,1 mil |
| din care stocuri | 2 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 3.217 | 27 mii | 146 mii | 3,6 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 4 mil |
| creanțe | 1,5 mil | 1,6 mil | 686 mii | 1,8 mil | 1,2 mil | 397 mii | 333 mii | 3,8 mil | 13,7 mil | 15,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 91 mii | 84 mii | 79 mii | 133 mii | 390 mii | 73 mii | 81 mii | 57 mii | 139 mii | 24 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 2.620 | 3.980 | 443 |
| Datorii | 4 mil | 4,1 mil | 2,8 mil | 16 mii | 20 mii | 68 mii | 3,4 mil | 5,7 mil | 12,5 mil | 12 mil |
| Capitaluri proprii | 298 mii | 309 mii | 309 mii | 1,9 mil | 1,6 mil | 549 mii | 550 mii | 1,1 mil | 5,2 mil | 8,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 41 în județul Bihor și locul 61 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0147 – Creșterea păsărilor.
Firme similare din județul Bihor
- NUTRIPASĂRE SRL · Oradea47,3 mil lei · 26 ang.
- INCUBA FARM S.R.L. · Palota (com. Sântandrei)36,4 mil lei · 25 ang.
- POULTRY PROJECT SRL · Aleșd28,4 mil lei · 27 ang.
- VIS-AVIS SA · Vadu Crișului27,8 mil lei · 36 ang.
- AVI-VEST SRL · Tămășeu26,2 mil lei · 46 ang.
- SIMONZID SRL · Cauaceu (com. Biharia)16,8 mil lei · 0 ang.
- ALFA - CHICKEN S.R.L. · Aleșd14,6 mil lei · 16 ang.
- AVICOLA REPRODUCȚIE S.R.L. · Oradea14,5 mil lei · 10 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0147 – Creșterea păsărilor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre NUTRIAVI SRL
Care este CUI-ul firmei NUTRIAVI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NUTRIAVI SRL este 16551413, iar codul de TVA este RO16551413. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001142053, iar codul EUID este ROONRC.J2004001142053.
Unde are sediul NUTRIAVI SRL?
Sediul social al firmei NUTRIAVI SRL este în APATEULUI, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410541, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NUTRIAVI SRL?
Activitatea principală a firmei NUTRIAVI SRL este „Creșterea păsărilor”, cod CAEN 0147. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NUTRIAVI SRL?
NUTRIAVI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NUTRIAVI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0259 *** 695). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NUTRIAVI SRL?
În 2025, NUTRIAVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 33 mil lei și un profit net de 2,9 mil lei, cu 38 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NUTRIAVI SRL plătitoare de TVA?
Da. NUTRIAVI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.