NICAURA SRL
ALEXANDRU CAZABAN, bl. AN 199, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 509 mii lei, profit net 12 mii lei, 4 angajați.
Despre NICAURA SRL
NICAURA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 2010 cu numărul J2010001059057 și codul unic de înregistrare (CUI) 27295361, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 509 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 289 mii lei la 509 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27295361
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010001059057
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 august 2010
- EUID
- ROONRC.J2010001059057
- Cod poștal
- 410276
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.12.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 509 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 24 mii lei
- Datorii
- 48 mii lei
- Active totale
- 72 mii lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 127 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 173 mii | 254 mii | 325 mii | 399 mii | 278 mii | 289 mii | 366 mii | 488 mii | 534 mii | 509 mii |
| Venituri totale | 173 mii | 254 mii | 325 mii | 409 mii | 542 mii | 332 mii | 397 mii | 490 mii | 533 mii | 550 mii |
| Cheltuieli totale | 184 mii | 243 mii | 323 mii | 359 mii | 262 mii | 296 mii | 397 mii | 510 mii | 531 mii | 535 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | 12 mii | 2.001 | 49 mii | 279 mii | 36 mii | -533 | -20 mii | 1.794 | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | -12 mii | 9.214 | -1.245 | 45 mii | 274 mii | 33 mii | -3.790 | -25 mii | 699 | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 3 | 4 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 160 | 2.821 | 1.757 | 692 | 160 | 160 | — | — | — | — |
| Active circulante | 35 mii | 36 mii | 36 mii | 52 mii | 54 mii | 92 mii | 77 mii | 84 mii | 68 mii | 72 mii |
| din care stocuri | 10 mii | 23 mii | 23 mii | 24 mii | 28 mii | 29 mii | 32 mii | 35 mii | 34 mii | 26 mii |
| creanțe | 12 mii | 9.478 | 7.159 | 17 mii | 19 mii | 21 mii | 29 mii | 25 mii | 17 mii | 45 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 3.047 | 5.986 | 11 mii | 7.449 | 42 mii | 16 mii | 24 mii | 16 mii | 1.733 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 567 | — | — | — |
| Datorii | 325 mii | 320 mii | 320 mii | 289 mii | 17 mii | 22 mii | 41 mii | 72 mii | 56 mii | 48 mii |
| Capitaluri proprii | -290 mii | -281 mii | -282 mii | -237 mii | 37 mii | 70 mii | 36 mii | 11 mii | 12 mii | 24 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 135 din 293 în județul Bihor și locul 5.532 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Bihor
- THE SMILE PAU&IONUȚ S.R.L. · Săliște De Vașcău (com. Criștioru De Jos)539 mii lei · 3 ang.
- HANECRIȘ S.R.L. · Mădăras539 mii lei · 5 ang.
- MIRAUL IMPEX SRL · Oradea529 mii lei · 3 ang.
- GARDEN FOOD S.R.L. · Salonta508 mii lei · 5 ang.
- ANGIHAN SRL · Oradea506 mii lei · 5 ang.
- URBAN CHALLENGE S.R.L. · Oradea487 mii lei · 2 ang.
- EUROMERCATO SRL · Oradea484 mii lei · 8 ang.
- RYDEN STREET FOOD S.R.L. · Oradea480 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre NICAURA SRL
Care este CUI-ul firmei NICAURA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NICAURA SRL este 27295361, iar codul de TVA este RO27295361. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001059057, iar codul EUID este ROONRC.J2010001059057.
Unde are sediul NICAURA SRL?
Sediul social al firmei NICAURA SRL este în ALEXANDRU CAZABAN, bl. AN 199, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410276, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NICAURA SRL?
Activitatea principală a firmei NICAURA SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611.
Când a fost înființată NICAURA SRL?
NICAURA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NICAURA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 776). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NICAURA SRL?
În 2025, NICAURA SRL a raportat o cifră de afaceri de 509 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NICAURA SRL plătitoare de TVA?
Da. NICAURA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.