NEUSOFT EDC SRL
CLINICILOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 9,7 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 29 angajați.
Despre NEUSOFT EDC SRL
NEUSOFT EDC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2007 cu numărul J2007004055120 și codul unic de înregistrare (CUI) 22412010, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,7 mil lei (-41% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 29 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 13,8 mil lei la 9,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22412010
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007004055120
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007004055120
- Cod poștal
- 400006
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 21.09.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,7 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 29
- Capitaluri proprii
- 7,1 mil lei
- Datorii
- 4,2 mil lei
- Active totale
- 11,4 mil lei
- Marjă netă
- 12%
- Cifră / angajat
- 336 mii lei
-41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,1 mil | 4,2 mil | 7,5 mil | 7,2 mil | 7,8 mil | 13,8 mil | 12,9 mil | 15,9 mil | 16,4 mil | 9,7 mil |
| Venituri totale | 6,6 mil | 4,4 mil | 7,7 mil | 7,3 mil | 7,9 mil | 13,9 mil | 13,1 mil | 16,1 mil | 16,6 mil | 10,1 mil |
| Cheltuieli totale | 8,3 mil | 7,4 mil | 8,1 mil | 7,9 mil | 6,9 mil | 11,9 mil | 12,6 mil | 13,6 mil | 12,9 mil | 8,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -1,7 mil | -2,9 mil | -368 mii | -590 mii | 974 mii | 2 mil | 462 mii | 2,6 mil | 3,7 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | -1,7 mil | -3,3 mil | -368 mii | -590 mii | 974 mii | 2 mil | 352 mii | 2,2 mil | 3,1 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 82 | 59 | 72 | 44 | 47 | 78 | 82 | 80 | 70 | 29 |
| Active imobilizate | 133 mii | 152 mii | 135 mii | 163 mii | 367 mii | 358 mii | 228 mii | 183 mii | 247 mii | 158 mii |
| Active circulante | 3,8 mil | 698 mii | 1,8 mil | 1,6 mil | 2,7 mil | 5,3 mil | 5,1 mil | 7,5 mil | 10,3 mil | 11,2 mil |
| creanțe | 3,3 mil | 458 mii | 1 mil | 690 mii | 515 mii | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 2,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 481 mii | 240 mii | 778 mii | 956 mii | 2,2 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 4,6 mil | 7,4 mil | 8,6 mil |
| Cheltuieli în avans | 56 mii | 56 mii | 55 mii | 56 mii | 56 mii | 62 mii | 60 mii | 60 mii | 51 mii | 7.163 |
| Datorii | 9,9 mil | 10,2 mil | 11,6 mil | 3,8 mil | 4 mil | 4,6 mil | 4,5 mil | 4,7 mil | 4,5 mil | 4,2 mil |
| Provizioane | 72 mii | 67 mii | 89 mii | 76 mii | 121 mii | 126 mii | 198 mii | 219 mii | 150 mii | 87 mii |
| Capitaluri proprii | -6 mil | -9,3 mil | -9,7 mil | -2 mil | -1 mil | 987 mii | 618 mii | 2,8 mil | 5,9 mil | 7,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 94 mii | 94 mii | 94 mii | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,4 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 115 din 1.994 în județul Cluj și locul 556 din 14.289 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- LUMINOS SOFTWARE SRL · Cluj-Napoca10,6 mil lei · 5 ang.
- WEASWEB PROJECTS S.R.L. · Florești10,5 mil lei · 1 ang.
- MEJIX SRL · Cluj-Napoca10,1 mil lei · 26 ang.
- HIGH TECH ENGINEERING CENTER S.R.L. · Cluj-Napoca9,9 mil lei · 14 ang.
- JIBE DOT COMPANY S.R.L. · Cluj-Napoca9,8 mil lei · 22 ang.
- FLEXIBIT SERVICES S.R.L. · Florești9,6 mil lei · 16 ang.
- SALT AND PEPPER SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca8,8 mil lei · 16 ang.
- SEDONA DIGITAL S.R.L. · Cluj-Napoca8,8 mil lei · 27 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 2652 Producția de ceasuri
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre NEUSOFT EDC SRL
Care este CUI-ul firmei NEUSOFT EDC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEUSOFT EDC SRL este 22412010, iar codul de TVA este RO22412010. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007004055120, iar codul EUID este ROONRC.J2007004055120.
Unde are sediul NEUSOFT EDC SRL?
Sediul social al firmei NEUSOFT EDC SRL este în CLINICILOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400006, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEUSOFT EDC SRL?
Activitatea principală a firmei NEUSOFT EDC SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEUSOFT EDC SRL?
NEUSOFT EDC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEUSOFT EDC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 418). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEUSOFT EDC SRL?
În 2025, NEUSOFT EDC SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,7 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 29 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEUSOFT EDC SRL plătitoare de TVA?
Da. NEUSOFT EDC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.