NETAXON SRL
Str. ALBATROS, bl. N1, sc. 2, et. 1, ap. 14, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 252 mii lei, 4 angajați.
Despre NETAXON SRL
NETAXON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 1998 cu numărul J17/300/1998 și codul unic de înregistrare (CUI) 10370000, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+19% față de 2024), un profit net de 252 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 820 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 martie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 10370000
- Nr. Registrul Comerțului
- J17/300/1998
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 martie 1998
- EUID
- ROONRC.J17/300/1998
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 30.03.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 252 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 264 mii lei
- Datorii
- 570 mii lei
- Active totale
- 834 mii lei
- Marjă netă
- 17,1%
- Cifră / angajat
- 369 mii lei
+19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 657 mii | 862 mii | 662 mii | 763 mii | 782 mii | 820 mii | 890 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 665 mii | 870 mii | 663 mii | 764 mii | 787 mii | 838 mii | 891 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 469 mii | 670 mii | 509 mii | 531 mii | 503 mii | 482 mii | 553 mii | 647 mii | 1 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 196 mii | 200 mii | 154 mii | 233 mii | 284 mii | 357 mii | 338 mii | 593 mii | 211 mii | 295 mii |
| Profit / pierdere netă | 166 mii | 190 mii | 147 mii | 226 mii | 277 mii | 349 mii | 329 mii | 583 mii | 174 mii | 252 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 11 mii | 12 mii | 7.617 | 3.538 | 12 mii | 11 mii | 5.880 | 5.167 | 21 mii | 51 mii |
| Active circulante | 232 mii | 313 mii | 298 mii | 451 mii | 438 mii | 543 mii | 723 mii | 874 mii | 680 mii | 783 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 373 | 3.999 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 120 mii | 116 mii | 131 mii | 313 mii | 235 mii | 234 mii | 460 mii | 326 mii | 348 mii | 482 mii |
| casa și conturi la bănci | 112 mii | 197 mii | 167 mii | 138 mii | 198 mii | 308 mii | 262 mii | 548 mii | 332 mii | 301 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 84 | — | — | 4.676 | 0 |
| Datorii | 67 mii | 85 mii | 84 mii | 198 mii | 108 mii | 95 mii | 389 mii | 212 mii | 521 mii | 570 mii |
| Capitaluri proprii | 176 mii | 240 mii | 222 mii | 257 mii | 342 mii | 459 mii | 339 mii | 667 mii | 184 mii | 264 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 108 în județul Galați și locul 364 din 8.306 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Galați
- ERIDON TECHNOLOGIES S.R.L. · Galați1,6 mil lei · 1 ang.
- EXTENDED DEV S.R.L. · Galați1,5 mil lei · 3 ang.
- VITAMIN SOFTWARE S.R.L. · Galați900 mii lei · 5 ang.
- ALEDRA FLATDESIGN SRL · Galați846 mii lei · 3 ang.
- ITERATIVE CODE CONSTRUCTION S.R.L. · Galați838 mii lei · 1 ang.
- PROJECTSOFT S.R.L. · Galați809 mii lei · 1 ang.
- RADIAL ELASTIC KNOWLEDGE S.R.L. · Galați762 mii lei · 1 ang.
- VIOSOFT SYSTEMS S.R.L. · Galați736 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Întrebări frecvente despre NETAXON SRL
Care este CUI-ul firmei NETAXON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NETAXON SRL este 10370000, iar codul de TVA este RO10370000. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/300/1998, iar codul EUID este ROONRC.J17/300/1998.
Unde are sediul NETAXON SRL?
Sediul social al firmei NETAXON SRL este în Str. ALBATROS, bl. N1, sc. 2, et. 1, ap. 14, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NETAXON SRL?
Activitatea principală a firmei NETAXON SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NETAXON SRL?
NETAXON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NETAXON SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NETAXON SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Galați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NETAXON SRL?
În 2025, NETAXON SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 252 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NETAXON SRL plătitoare de TVA?
Da. NETAXON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 martie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.