Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA7 ani pe piață

PROJECTSOFT S.R.L.

CUI 40369148J17/3/2019

MELODIEI, bl. PALTIN1, sc. 2, et. 4, ap. 26, Municipiul Galați, Galați

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 809 mii lei, profit net 1,1 mil lei, 1 angajați.

Despre PROJECTSOFT S.R.L.

PROJECTSOFT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 ianuarie 2019 cu numărul J17/3/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 40369148, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 809 mii lei (+39% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 299 mii lei la 809 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2025.

Date de identificare

CUI
40369148
Nr. Registrul Comerțului
J17/3/2019
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J17/3/2019
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2025

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
809 mii lei

+39% față de 2024

Profit net
1,1 mil lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
113 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
131,6%
Cifră / angajat
809 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2019: cifra de afaceri 0 lei; profit net 835 lei20192020: cifra de afaceri 299.810 lei; profit net 177.675 lei20202021: cifra de afaceri 299.170 lei; profit net 80.956 lei20212022: cifra de afaceri 299.060 lei; profit net 95.468 lei20222023: cifra de afaceri 294.260 lei; profit net 228.751 lei20232024: cifra de afaceri 581.280 lei; profit net 467.074 lei20242025: cifra de afaceri 808.740 lei; profit net 1.064.092 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă0300 mii299 mii299 mii294 mii581 mii809 mii
Venituri totale47 mii393 mii343 mii329 mii294 mii581 mii1,4 mil
Cheltuieli totale46 mii213 mii259 mii231 mii63 mii97 mii277 mii
Profit / pierdere brută835181 mii84 mii98 mii232 mii485 mii1,1 mil
Profit / pierdere netă835178 mii81 mii95 mii229 mii467 mii1,1 mil
Număr mediu de angajați1566611
Active imobilizate121 mii226 mii178 mii142 mii138 mii134 mii890 mii
Active circulante205 mii97 mii97 mii63 mii103 mii384 mii304 mii
din care stocuri038 mii000——
creanțe200 mii20 mii8.28138 mii65 mii335 mii271 mii
casa și conturi la bănci5.01040 mii89 mii25 mii39 mii48 mii33 mii
Datorii172 mii86 mii87 mii109 mii13 mii51 mii113 mii
Venituri în avans153 mii74 mii30 mii00—15 mii
Capitaluri proprii1.035164 mii158 mii96 mii229 mii467 mii1,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 108 în județul Galați și locul 873 din 8.297 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Galați

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Întrebări frecvente despre PROJECTSOFT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei PROJECTSOFT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROJECTSOFT S.R.L. este 40369148, iar codul de TVA este RO40369148. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/3/2019, iar codul EUID este ROONRC.J17/3/2019.

Unde are sediul PROJECTSOFT S.R.L.?

Sediul social al firmei PROJECTSOFT S.R.L. este în MELODIEI, bl. PALTIN1, sc. 2, et. 4, ap. 26, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PROJECTSOFT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei PROJECTSOFT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PROJECTSOFT S.R.L.?

PROJECTSOFT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PROJECTSOFT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROJECTSOFT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Galați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PROJECTSOFT S.R.L.?

În 2025, PROJECTSOFT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 809 mii lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PROJECTSOFT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. PROJECTSOFT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează