NEC LARISA SRL
Ștefan cel Mare, Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamț, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 143 mii lei, profit net 13 mii lei, 1 angajați.
Despre NEC LARISA SRL
NEC LARISA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2010 cu numărul J2010000366271 și codul unic de înregistrare (CUI) 27064790, cu sediul în Lunca (com. Vânători-Neamț), județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 143 mii lei (+51% față de 2024), un profit net de 13 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 41 mii lei la 143 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 27064790
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000366271
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000366271
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 143 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 21 mii lei
- Datorii
- 4.840 lei
- Active totale
- 25 mii lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 143 mii lei
+51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 19% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15 mii | 16 mii | 24 mii | 26 mii | 25 mii | 41 mii | 94 mii | 108 mii | 95 mii | 143 mii |
| Venituri totale | 15 mii | 16 mii | 24 mii | 26 mii | 156 mii | 47 mii | 100 mii | 108 mii | 95 mii | 143 mii |
| Cheltuieli totale | 29 mii | 33 mii | 41 mii | 44 mii | 41 mii | 46 mii | 88 mii | 107 mii | 105 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere brută | -14 mii | -17 mii | -17 mii | -18 mii | 115 mii | 954 | 12 mii | 1.009 | -9.876 | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | -14 mii | -17 mii | -18 mii | -19 mii | 114 mii | 479 | 11 mii | -75 | -11 mii | 13 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.093 | 2.196 | 1.644 | 747 | 3.539 | 3.208 | 2.876 | 2.544 | 2.212 | 1.880 |
| Active circulante | 2.125 | 6.944 | 4.722 | 2.978 | 5.512 | 6.446 | 18 mii | 21 mii | 11 mii | 23 mii |
| din care stocuri | 1.997 | 6.863 | 3.994 | 2.878 | 2.971 | 3.552 | 14 mii | 17 mii | 9.733 | 7.160 |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | — | — | 133 | 254 |
| casa și conturi la bănci | 128 | 81 | 728 | 100 | 2.541 | 2.894 | 4.606 | 4.573 | 1.597 | 16 mii |
| Datorii | 59 mii | 80 mii | 95 mii | 111 mii | 2.388 | 2.512 | 3.208 | 5.776 | 6.466 | 4.840 |
| Capitaluri proprii | -54 mii | -71 mii | -88 mii | -107 mii | 6.663 | 7.142 | 18 mii | 18 mii | 7.209 | 21 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 573 din 812 în județul Neamț și locul 23.659 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Neamț
- CONSUMCOOP RĂUCEȘTI SOCIETATE COOPERATIVĂ · Răucești148 mii lei · 2 ang.
- ALLY & GABY MINIMARKET S.R.L. · Bălușești (com. Icușești)146 mii lei · 1 ang.
- VASINA CONF SRL · Târgu Neamț146 mii lei · 0 ang.
- COMPANIA CIUCANU PRODCOM SRL · Poiana Largului (com. Poiana Teiului)146 mii lei · 1 ang.
- SIGRO SRL · Piatra Neamț143 mii lei · 2 ang.
- POPMAR SRL · Piatra Neamț143 mii lei · 1 ang.
- COSTDUM PROD SRL · Luminiș (com. Piatra Șoimului)140 mii lei · 1 ang.
- DARIA SYMBOL S.R.L. · Boiștea (com. Petricani)140 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre NEC LARISA SRL
Care este CUI-ul firmei NEC LARISA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEC LARISA SRL este 27064790. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000366271, iar codul EUID este ROONRC.J2010000366271.
Unde are sediul NEC LARISA SRL?
Sediul social al firmei NEC LARISA SRL este în Ștefan cel Mare, Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamț, Neamț, Lunca (com. Vânători-Neamț), județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEC LARISA SRL?
Activitatea principală a firmei NEC LARISA SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEC LARISA SRL?
NEC LARISA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEC LARISA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 044). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEC LARISA SRL?
În 2025, NEC LARISA SRL a raportat o cifră de afaceri de 143 mii lei și un profit net de 13 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEC LARISA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NEC LARISA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.