MIST MANAGEMENT SRL
MARIA GHICULEASA, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 340 mii lei, profit net 87 mii lei, 1 angajați.
Despre MIST MANAGEMENT SRL
MIST MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2008 cu numărul J2008008654401 și codul unic de înregistrare (CUI) 23904143, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 340 mii lei (-48% față de 2024), un profit net de 87 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 30 mii lei la 340 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 mai 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23904143
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008008654401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J2008008654401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 18.10.2026
din 22.05.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 340 mii lei
- Profit net
- 87 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 89 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 100 mii lei
- Marjă netă
- 25,7%
- Cifră / angajat
- 340 mii lei
-48% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 48% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 180 mii | 115 mii | 117 mii | 115 mii | 40 mii | 30 mii | 15 mii | 258 mii | 651 mii | 340 mii |
| Venituri totale | 188 mii | 115 mii | 117 mii | 149 mii | 40 mii | 30 mii | 15 mii | 311 mii | 651 mii | 340 mii |
| Cheltuieli totale | 70 mii | 64 mii | 100 mii | 88 mii | 45 mii | 47 mii | 41 mii | 149 mii | 268 mii | 247 mii |
| Profit / pierdere brută | 118 mii | 51 mii | 17 mii | 61 mii | -4.683 | -16 mii | -26 mii | 162 mii | 383 mii | 93 mii |
| Profit / pierdere netă | 113 mii | 48 mii | 15 mii | 60 mii | -5.209 | -17 mii | -27 mii | 135 mii | 370 mii | 87 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 38 mii | 21 mii | 4.309 | 61 mii | 45 mii | 28 mii | 11 mii | 173 mii | 123 mii | 76 mii |
| Active circulante | 7.206 | 63 mii | 103 mii | 68 mii | 48 mii | 51 mii | 35 mii | 122 mii | 338 mii | 24 mii |
| creanțe | 3.208 | 972 | 4.036 | 4.071 | 5.464 | 5.886 | 2.254 | 56 mii | 264 mii | 15 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.998 | 62 mii | 99 mii | 64 mii | 43 mii | 45 mii | 33 mii | 66 mii | 75 mii | 8.875 |
| Cheltuieli în avans | 442 | 527 | 522 | 761 | 183 | 151 | 453 | 2.290 | 1.632 | 170 |
| Datorii | 21 mii | 12 mii | 20 mii | 14 mii | 8.226 | 11 mii | 9.522 | 125 mii | 92 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 24 mii | 72 mii | 88 mii | 116 mii | 85 mii | 68 mii | 37 mii | 172 mii | 371 mii | 89 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.507 din 4.057 în județul București și locul 3.411 din 10.811 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- IBA DIP CONSULT CONTAB SRL · București Sector 3342 mii lei · 2 ang.
- THINK DEVELOPMENT & CONSULTANCY SRL · București Sector 2340 mii lei · 10 ang.
- EXPONENTIAL MINDSET S.R.L. · București Sector 1340 mii lei · 0 ang.
- JNV FINANCE S.R.L. · București Sector 3340 mii lei · 1 ang.
- DATA SOLUTION INTERNATIONAL SRL · București Sector 3339 mii lei · 0 ang.
- CALLIOPE INVESTMENT S.R.L. · București Sector 5339 mii lei · 1 ang.
- PANDORAMA ELITE S.R.L. · București Sector 4338 mii lei · 1 ang.
- EFFICIENCE INTERNATIONAL CREATIV S.R.L. · București Sector 1338 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre MIST MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei MIST MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIST MANAGEMENT SRL este 23904143, iar codul de TVA este RO23904143. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008008654401, iar codul EUID este ROONRC.J2008008654401.
Unde are sediul MIST MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei MIST MANAGEMENT SRL este în MARIA GHICULEASA, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIST MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei MIST MANAGEMENT SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIST MANAGEMENT SRL?
MIST MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIST MANAGEMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0214 *** 442). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIST MANAGEMENT SRL?
În 2025, MIST MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 340 mii lei și un profit net de 87 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIST MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. MIST MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 mai 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.