MICS SOFTWARE SRL
Str. MARASESTI, bl. 29, sc. C, ap. 1, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 720 mii lei, profit net 370 mii lei.
Despre MICS SOFTWARE SRL
MICS SOFTWARE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 1993 cu numărul J1993001836330 și codul unic de înregistrare (CUI) 4923068, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 720 mii lei (-6% față de 2024), un profit net de 370 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 641 mii lei la 720 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4923068
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001836330
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 noiembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001836330
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.05.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 720 mii lei
- Profit net
- 370 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 789 mii lei
- Datorii
- 136 mii lei
- Active totale
- 926 mii lei
- Marjă netă
- 51,4%
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 575 mii | 631 mii | 615 mii | 621 mii | 621 mii | 641 mii | 690 mii | 800 mii | 765 mii | 720 mii |
| Venituri totale | 575 mii | 632 mii | 617 mii | 625 mii | 646 mii | 921 mii | 946 mii | 809 mii | 769 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 529 mii | 524 mii | 558 mii | 604 mii | 590 mii | 846 mii | 860 mii | 621 mii | 620 mii | 731 mii |
| Profit / pierdere brută | 46 mii | 108 mii | 59 mii | 21 mii | 56 mii | 74 mii | 87 mii | 187 mii | 149 mii | 403 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 101 mii | 53 mii | 15 mii | 50 mii | 68 mii | 80 mii | 180 mii | 128 mii | 370 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | — | 8 | 8 | 8 | — |
| Active imobilizate | 290 mii | 305 mii | 276 mii | 246 mii | 226 mii | 227 mii | 202 mii | 183 mii | 174 mii | 115 mii |
| Active circulante | 431 mii | 422 mii | 466 mii | 469 mii | 1 mil | 793 mii | 562 mii | 694 mii | 655 mii | 808 mii |
| creanțe | 65 mii | 50 mii | 52 mii | 49 mii | 608 mii | 428 mii | 130 mii | 75 mii | 34 mii | 74 mii |
| casa și conturi la bănci | 366 mii | 372 mii | 414 mii | 420 mii | 435 mii | 364 mii | 432 mii | 620 mii | 621 mii | 734 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.439 | 1.539 | 1.646 | 1.235 | 143 | 144 | — | — | — | 3.142 |
| Datorii | 22 mii | 21 mii | 25 mii | 38 mii | 47 mii | 53 mii | 75 mii | 45 mii | 40 mii | 136 mii |
| Venituri în avans | — | 6.875 | 5.000 | 3.125 | 538 mii | 259 mii | 2.545 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 701 mii | 701 mii | 714 mii | 676 mii | 684 mii | 708 mii | 687 mii | 833 mii | 789 mii | 789 mii |
| din care capital subscris vărsat | 450 | 720 | 720 | 720 | 720 | 720 | 720 | 720 | 720 | 720 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 153 în județul Suceava și locul 2.989 din 14.275 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Suceava
- MOLCODE S.R.L. · Șcheia804 mii lei · 2 ang.
- VERBI ELECTRIC S.R.L. · Plopeni (oraș Salcea)796 mii lei · 1 ang.
- NOESIS WEB S.R.L. · Frasin767 mii lei · 1 ang.
- CANDECODE S.R.L. · Suceava766 mii lei · 1 ang.
- ALPHA IT SOFT S.R.L. · Mitocu Dragomirnei740 mii lei · 1 ang.
- MASW ENGINEERING S.R.L. · Fălticeni698 mii lei · 1 ang.
- CHRONO MIND S.R.L. · Rusca (com. Dorna-Arini)686 mii lei · 0 ang.
- SORTECH S.R.L. · Bosanci685 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre MICS SOFTWARE SRL
Care este CUI-ul firmei MICS SOFTWARE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MICS SOFTWARE SRL este 4923068, iar codul de TVA este RO4923068. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001836330, iar codul EUID este ROONRC.J1993001836330.
Unde are sediul MICS SOFTWARE SRL?
Sediul social al firmei MICS SOFTWARE SRL este în Str. MARASESTI, bl. 29, sc. C, ap. 1, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MICS SOFTWARE SRL?
Activitatea principală a firmei MICS SOFTWARE SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.
Când a fost înființată MICS SOFTWARE SRL?
MICS SOFTWARE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MICS SOFTWARE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 735). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MICS SOFTWARE SRL?
În 2025, MICS SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 720 mii lei și un profit net de 370 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MICS SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
Da. MICS SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.