MAZE SOFTWARE SRL
Tamási Áron, et. 1+2, ap. 2, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 419 mii lei, profit net 299 mii lei, 1 angajați.
Despre MAZE SOFTWARE SRL
MAZE SOFTWARE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2012 cu numărul J2012002574120 și codul unic de înregistrare (CUI) 30694559, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 419 mii lei (-43% față de 2024), un profit net de 299 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 282 mii lei la 419 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 30694559
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012002574120
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012002574120
- Cod poștal
- 400683
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.01.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 419 mii lei
- Profit net
- 299 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 359 mii lei
- Datorii
- 48 mii lei
- Active totale
- 407 mii lei
- Marjă netă
- 71,4%
- Cifră / angajat
- 419 mii lei
-43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 136 mii | 256 mii | 340 mii | 217 mii | 246 mii | 282 mii | 426 mii | 776 mii | 736 mii | 419 mii |
| Venituri totale | 136 mii | 256 mii | 340 mii | 217 mii | 246 mii | 282 mii | 426 mii | 776 mii | 736 mii | 428 mii |
| Cheltuieli totale | 3.971 | 13 mii | 127 mii | 35 mii | 34 mii | 35 mii | 55 mii | 119 mii | 156 mii | 116 mii |
| Profit / pierdere brută | 133 mii | 243 mii | 214 mii | 182 mii | 212 mii | 246 mii | 372 mii | 657 mii | 580 mii | 312 mii |
| Profit / pierdere netă | 128 mii | 237 mii | 210 mii | 180 mii | 210 mii | 244 mii | 368 mii | 651 mii | 561 mii | 299 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | 0 | — | — | — | — | — | 139 mii | 97 mii | 55 mii |
| Active circulante | 131 mii | 242 mii | 241 mii | 199 mii | 233 mii | 271 mii | 411 mii | 584 mii | 580 mii | 351 mii |
| creanțe | — | 15 mii | 35 mii | 19 mii | 23 mii | 23 mii | 279 mii | 382 mii | 413 mii | 295 mii |
| casa și conturi la bănci | 131 mii | 226 mii | 205 mii | 180 mii | 210 mii | 248 mii | 132 mii | 202 mii | 3.861 | 56 mii |
| Datorii | 2.079 | 3.838 | 30 mii | 19 mii | 23 mii | 27 mii | 43 mii | 71 mii | 84 mii | 48 mii |
| Capitaluri proprii | 129 mii | 238 mii | 211 mii | 181 mii | 210 mii | 244 mii | 368 mii | 652 mii | 593 mii | 359 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 442 din 1.271 în județul Cluj și locul 2.584 din 8.297 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- RELAX SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca420 mii lei · 1 ang.
- INTELIX SOFTWARE SRL · Cluj-Napoca420 mii lei · 2 ang.
- RSI SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca420 mii lei · 1 ang.
- RHAPSODY CONSULT S.R.L. · Cluj-Napoca420 mii lei · 1 ang.
- GSQUARED S.R.L. · Cluj-Napoca420 mii lei · 1 ang.
- BVP PRO SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca418 mii lei · 1 ang.
- NCR NORD SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca418 mii lei · 1 ang.
- MAIAC PARTNERS S.R.L. · Cluj-Napoca417 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre MAZE SOFTWARE SRL
Care este CUI-ul firmei MAZE SOFTWARE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAZE SOFTWARE SRL este 30694559, iar codul de TVA este RO30694559. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012002574120, iar codul EUID este ROONRC.J2012002574120.
Unde are sediul MAZE SOFTWARE SRL?
Sediul social al firmei MAZE SOFTWARE SRL este în Tamási Áron, et. 1+2, ap. 2, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400683, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAZE SOFTWARE SRL?
Activitatea principală a firmei MAZE SOFTWARE SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAZE SOFTWARE SRL?
MAZE SOFTWARE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAZE SOFTWARE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 913). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAZE SOFTWARE SRL?
În 2025, MAZE SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 419 mii lei și un profit net de 299 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAZE SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
Da. MAZE SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.