LUCAMAR TRADING SRL
BARBU VĂCĂRESCU, sc. B, et. Parter, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 120 mii lei, 4 angajați.
Despre LUCAMAR TRADING SRL
LUCAMAR TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2014 cu numărul J2014004892408 și codul unic de înregistrare (CUI) 33083916, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 120 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,3 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33083916
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014004892408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014004892408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.12.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 120 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 345 mii lei
- Datorii
- 643 mii lei
- Active totale
- 989 mii lei
- Marjă netă
- 2,9%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,1 mil | 3,3 mil | 4 mil | 4,6 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 3,1 mil | 3,3 mil | 4 mil | 4,7 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,5 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 56 mii | 231 mii | 239 mii | 64 mii | 108 mii | 57 mii | 78 mii | 104 mii | 144 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 49 mii | 211 mii | 196 mii | 51 mii | 91 mii | 45 mii | 64 mii | 85 mii | 120 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 7 | 8 | 7 | 6 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 76 mii | 50 mii | 246 mii | 228 mii | 172 mii | 120 mii | 200 mii | 51 mii | 183 mii | 139 mii |
| Active circulante | 251 mii | 207 mii | 405 mii | 606 mii | 525 mii | 758 mii | 690 mii | 710 mii | 683 mii | 850 mii |
| din care stocuri | 157 mii | 71 mii | 248 mii | 465 mii | 295 mii | 355 mii | 606 mii | 547 mii | 468 mii | 462 mii |
| creanțe | 82 mii | 111 mii | 131 mii | 68 mii | 142 mii | 302 mii | 64 mii | 115 mii | 131 mii | 299 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 25 mii | 26 mii | 74 mii | 88 mii | 102 mii | 21 mii | 48 mii | 84 mii | 89 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 805 | — | 13 mii | 2.239 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 262 mii | 196 mii | 395 mii | 597 mii | 595 mii | 682 mii | 649 mii | 456 mii | 518 mii | 643 mii |
| Capitaluri proprii | 66 mii | 62 mii | 256 mii | 250 mii | 105 mii | 197 mii | 242 mii | 306 mii | 349 mii | 345 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 214 din 2.401 în județul București și locul 2.247 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- SUNDARI CONF SRL · București Sector 34,2 mil lei · 9 ang.
- RACOMIDO PROD COM SRL · București Sector 64,2 mil lei · 9 ang.
- R.B. COMIMPEX 96 SRL · București Sector 64,2 mil lei · 5 ang.
- COREXIM SERVCOM SRL · București Sector 34,2 mil lei · 5 ang.
- SUPERMARKET EUROCARN SRL · București Sector 64,2 mil lei · 9 ang.
- GREDY COMPANY SRL · București Sector 34,2 mil lei · 12 ang.
- KARINA FRESH SRL · București Sector 64,2 mil lei · 9 ang.
- ALICE TRADING COM SRL · București Sector 14,2 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
10 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9985/1748/202629.04.2026
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 38387/300/202511.12.2025
validare poprire 380/VS/2025
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 38382/300/202511.12.2025
validare poprire 378/VS/2025
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 26011/300/2025/a103.11.2025
reexaminare taxe de timbru
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 26011/300/202501.09.2025
pretenţii evacuare
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 5874/1748/202504.04.2025
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 24222/1748/202418.12.2024
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 24223/1748/202418.12.2024
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 30536/300/202407.10.2024
validare poprire 956/2022
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3985/300/202413.02.2024
validare poprire 2403/2023
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 5611 Restaurante
Întrebări frecvente despre LUCAMAR TRADING SRL
Care este CUI-ul firmei LUCAMAR TRADING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LUCAMAR TRADING SRL este 33083916, iar codul de TVA este RO33083916. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014004892408, iar codul EUID este ROONRC.J2014004892408.
Unde are sediul LUCAMAR TRADING SRL?
Sediul social al firmei LUCAMAR TRADING SRL este în BARBU VĂCĂRESCU, sc. B, et. Parter, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LUCAMAR TRADING SRL?
Activitatea principală a firmei LUCAMAR TRADING SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LUCAMAR TRADING SRL?
LUCAMAR TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LUCAMAR TRADING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 050). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LUCAMAR TRADING SRL?
În 2025, LUCAMAR TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 120 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LUCAMAR TRADING SRL plătitoare de TVA?
Da. LUCAMAR TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 4711 din județul București
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul București
- Compară LUCAMAR TRADING SRL cu alte firme