Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare32 ani pe piață

JUNELIA COM SRL

CUI 5679817J05/1592/1994

ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Oradea, Bihor

În 2025: cifra de afaceri 321 mii lei, profit net 157 mii lei.

Despre JUNELIA COM SRL

JUNELIA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 1994 cu numărul J05/1592/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5679817, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 321 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 157 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 204 mii lei la 321 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
5679817
Nr. Registrul Comerțului
J05/1592/1994
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 aprilie 1994
EUID
ROONRC.J05/1592/1994
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2023

TVA la încasare
Da

din 01.01.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
14.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
321 mii lei

+6% față de 2024

Profit net
157 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
371 mii lei
Datorii
790 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
48,8%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 88.113 lei; pierdere netă 4.516 lei20162017: cifra de afaceri 219.647 lei; profit net 106.188 lei20172018: cifra de afaceri 214.941 lei; profit net 65.533 lei20182019: cifra de afaceri 220.160 lei; profit net 117.790 lei20192020: cifra de afaceri 164.647 lei; profit net 113.170 lei20202021: cifra de afaceri 203.887 lei; profit net 128.992 lei20212022: cifra de afaceri 337.119 lei; profit net 203.636 lei20222023: cifra de afaceri 168.692 lei; profit net 73.024 lei20232024: cifra de afaceri 302.535 lei; profit net 159.087 lei20242025: cifra de afaceri 320.939 lei; profit net 156.520 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă88 mii220 mii215 mii220 mii165 mii204 mii337 mii169 mii303 mii321 mii
Venituri totale88 mii220 mii216 mii221 mii175 mii204 mii338 mii199 mii321 mii321 mii
Cheltuieli totale92 mii111 mii148 mii101 mii60 mii73 mii131 mii124 mii158 mii160 mii
Profit / pierdere brută-3.634108 mii68 mii120 mii114 mii131 mii207 mii75 mii163 mii161 mii
Profit / pierdere netă-4.516106 mii66 mii118 mii113 mii129 mii204 mii73 mii159 mii157 mii
Număr mediu de angajați5—531111——
Active imobilizate210 mii368 mii412 mii401 mii388 mii600 mii570 mii776 mii667 mii596 mii
Active circulante11 mii29 mii70 mii95 mii206 mii46 mii20 mii58 mii339 mii565 mii
din care stocuri10 mii26 mii26 mii———————
creanțe6769235.4329511.0494.8166.8358.09910 mii11 mii
casa și conturi la bănci3661.42139 mii94 mii204 mii41 mii14 mii50 mii329 mii554 mii
Datorii974 mii1 mil1,1 mil960 mii943 mii866 mii607 mii778 mii791 mii790 mii
Capitaluri proprii-752 mii-646 mii-581 mii-463 mii-350 mii-221 mii-17 mii56 mii215 mii371 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 41 din 202 în județul Bihor și locul 1.385 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.

Firme similare din județul Bihor

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5610 Restaurante
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre JUNELIA COM SRL

Care este CUI-ul firmei JUNELIA COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JUNELIA COM SRL este 5679817, iar codul de TVA este RO5679817. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/1592/1994, iar codul EUID este ROONRC.J05/1592/1994.

Unde are sediul JUNELIA COM SRL?

Sediul social al firmei JUNELIA COM SRL este în ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are JUNELIA COM SRL?

Activitatea principală a firmei JUNELIA COM SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată JUNELIA COM SRL?

JUNELIA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma JUNELIA COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 834). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are JUNELIA COM SRL?

În 2025, JUNELIA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 321 mii lei și un profit net de 157 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este JUNELIA COM SRL plătitoare de TVA?

Da. JUNELIA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează