Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

IRON CLOUD SRL

CUI 37543294J2017002377126

GORUNULUI, bl. D13, sc. 2, et. 2, ap. 22, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 499 mii lei, profit net 421 mii lei, 1 angajați.

Despre IRON CLOUD SRL

IRON CLOUD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017 cu numărul J2017002377126 și codul unic de înregistrare (CUI) 37543294, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 499 mii lei (+37% față de 2024), un profit net de 421 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 178 mii lei la 499 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022.

Date de identificare

CUI
37543294
Nr. Registrul Comerțului
J2017002377126
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017002377126
Cod poștal
400187

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
499 mii lei

+37% față de 2024

Profit net
421 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
422 mii lei
Datorii
26 mii lei
Active totale
448 mii lei
Marjă netă
84,2%
Cifră / angajat
499 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2017: cifra de afaceri 160.647 lei; profit net 139.765 lei20172018: cifra de afaceri 250.891 lei; profit net 209.967 lei20182019: cifra de afaceri 293.664 lei; profit net 241.629 lei20192020: cifra de afaceri 284.570 lei; profit net 247.127 lei20202021: cifra de afaceri 178.027 lei; profit net 153.020 lei20212022: cifra de afaceri 509.436 lei; profit net 457.004 lei20222023: cifra de afaceri 427.613 lei; profit net 370.359 lei20232024: cifra de afaceri 364.396 lei; profit net 295.734 lei20242025: cifra de afaceri 499.486 lei; profit net 420.671 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă161 mii251 mii294 mii285 mii178 mii509 mii428 mii364 mii499 mii
Venituri totale161 mii251 mii303 mii288 mii179 mii511 mii430 mii367 mii507 mii
Cheltuieli totale19 mii38 mii59 mii38 mii23 mii49 mii55 mii62 mii71 mii
Profit / pierdere brută141 mii212 mii245 mii250 mii157 mii462 mii375 mii306 mii436 mii
Profit / pierdere netă140 mii210 mii242 mii247 mii153 mii457 mii370 mii296 mii421 mii
Număr mediu de angajați111111111
Active imobilizate——————4.0852.6841.284
Active circulante153 mii246 mii249 mii259 mii159 mii471 mii378 mii318 mii447 mii
creanțe21 mii152 mii139 mii111 mii159 mii375 mii250 mii184 mii371 mii
casa și conturi la bănci132 mii94 mii110 mii149 mii23496 mii128 mii134 mii76 mii
Datorii13 mii24 mii5.80811 mii5.05513 mii11 mii24 mii26 mii
Capitaluri proprii140 mii221 mii243 mii248 mii154 mii458 mii372 mii297 mii422 mii
din care capital subscris vărsat200200——200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 615 din 1.997 în județul Cluj și locul 4.090 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web

Întrebări frecvente despre IRON CLOUD SRL

Care este CUI-ul firmei IRON CLOUD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IRON CLOUD SRL este 37543294, iar codul de TVA este RO37543294. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002377126, iar codul EUID este ROONRC.J2017002377126.

Unde are sediul IRON CLOUD SRL?

Sediul social al firmei IRON CLOUD SRL este în GORUNULUI, bl. D13, sc. 2, et. 2, ap. 22, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400187, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IRON CLOUD SRL?

Activitatea principală a firmei IRON CLOUD SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IRON CLOUD SRL?

IRON CLOUD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IRON CLOUD SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IRON CLOUD SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are IRON CLOUD SRL?

În 2025, IRON CLOUD SRL a raportat o cifră de afaceri de 499 mii lei și un profit net de 421 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IRON CLOUD SRL plătitoare de TVA?

Da. IRON CLOUD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează