INTERSTING SRL
Str. ȘTEFAN ZWEIG, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 7,2 mil lei, profit net 1,9 mil lei, 18 angajați.
Despre INTERSTING SRL
INTERSTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2005 cu numărul J2005000219058 și codul unic de înregistrare (CUI) 17186006, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,2 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 1,9 mil lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,6 mil lei la 7,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 februarie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17186006
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000219058
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000219058
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 07.02.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,2 mil lei
- Profit net
- 1,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 3,6 mil lei
- Datorii
- 4,7 mil lei
- Active totale
- 8,3 mil lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 400 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 5,7 mil | 7,3 mil | 7,2 mil |
| Venituri totale | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 3,6 mil | 5,8 mil | 7,3 mil | 7,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 5,1 mil | 5,7 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,1 mil | 537 mii | 656 mii | 771 mii | 997 mii | 906 mii | 893 mii | 675 mii | 1,6 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 907 mii | 457 mii | 635 mii | 740 mii | 968 mii | 873 mii | 864 mii | 567 mii | 1,4 mil | 1,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 10 | 15 | 15 | 17 | 19 | 17 | 17 | 16 | 18 |
| Active imobilizate | 310 mii | 409 mii | 598 mii | 858 mii | 817 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 3,3 mil | 5,2 mil | 5,2 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 557 mii | 661 mii | 928 mii | 1,4 mil | 886 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 3,1 mil |
| din care stocuri | 252 mii | 144 mii | 120 mii | 148 mii | 204 mii | 202 mii | 73 mii | 76 mii | 98 mii | 34 mii |
| creanțe | 277 mii | 282 mii | 360 mii | 394 mii | 298 mii | 287 mii | 426 mii | 1,5 mil | 844 mii | 2,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 627 mii | 131 mii | 181 mii | 386 mii | 890 mii | 396 mii | 805 mii | 247 mii | 680 mii | 423 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.621 | 8.838 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 394 mii | 264 mii | 277 mii | 427 mii | 430 mii | 413 mii | 272 mii | 2,1 mil | 3,2 mil | 4,7 mil |
| Capitaluri proprii | 1,1 mil | 711 mii | 981 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,6 mil | 3,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 174 în județul Bihor și locul 26 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a..
Firme similare din județul Bihor
- PROFI SERVICE POINT SRL · Homorog (com. Mădăras)12 mil lei · 17 ang.
- COD GROWTH S.R.L. · Oradea5,3 mil lei · 3 ang.
- PROFI ENGINEERING SRL · Homorog (com. Mădăras)5,3 mil lei · 4 ang.
- TOURISM STUDY S.R.L. · Oradea1,5 mil lei · 1 ang.
- ESTETIKA PROFESIONAL SRL · Oradea1,4 mil lei · 4 ang.
- INTERNATIONAL KNOW - HOW CENTER SRL · Oradea1,3 mil lei · 1 ang.
- CORPORACTIVE CONSULTING SRL · Oradea1,3 mil lei · 3 ang.
- PROGETTO VINCIX S.R.L. · Oradea1,2 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 310/111/2026/a104.09.2026
concordat preventiv omologare plan restructurare
Curtea de Apel Oradea · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 310/111/2026/a110.08.2026
concordat preventiv
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 310/111/202630.01.2026
concordat preventiv
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 8851/271/202523.05.2025
pretenţii
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 8852/271/202523.05.2025
pretenţii
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 3042/187/202322.06.2023
pretenţii
Judecătoria Beius · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a.
- 2011 Fabricarea gazelor industriale
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre INTERSTING SRL
Care este CUI-ul firmei INTERSTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERSTING SRL este 17186006, iar codul de TVA este RO17186006. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000219058, iar codul EUID este ROONRC.J2005000219058.
Unde are sediul INTERSTING SRL?
Sediul social al firmei INTERSTING SRL este în Str. ȘTEFAN ZWEIG, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERSTING SRL?
Activitatea principală a firmei INTERSTING SRL este „Alte forme de învățământ n.c.a.”, cod CAEN 8559. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTERSTING SRL?
INTERSTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERSTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0259 *** 586). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTERSTING SRL?
În 2025, INTERSTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,2 mil lei și un profit net de 1,9 mil lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERSTING SRL plătitoare de TVA?
Da. INTERSTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 februarie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.