Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

INSTALOR SRL

CUI 30461715J2012001158059

MATEI CORVIN, Municipiul Oradea, Bihor

În 2025: cifra de afaceri 3,3 mil lei, profit net 330 mii lei, 6 angajați.

Despre INSTALOR SRL

INSTALOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2012 cu numărul J2012001158059 și codul unic de înregistrare (CUI) 30461715, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire” (cod CAEN 4684). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 330 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 iunie 2014.

Date de identificare

CUI
30461715
Nr. Registrul Comerțului
J2012001158059
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 iulie 2012
EUID
ROONRC.J2012001158059
Cod poștal
410140

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.06.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,3 mil lei

+18% față de 2024

Profit net
330 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
330 mii lei
Datorii
708 mii lei
Active totale
1 mil lei
Marjă netă
10,1%
Cifră / angajat
545 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 778.283 lei; profit net 65.918 lei20162017: cifra de afaceri 1.022.420 lei; profit net 92.593 lei20172018: cifra de afaceri 1.602.454 lei; profit net 174.213 lei20182019: cifra de afaceri 1.917.532 lei; profit net 188.114 lei20192020: cifra de afaceri 1.437.567 lei; profit net 120.686 lei20202021: cifra de afaceri 2.068.203 lei; profit net 268.189 lei20212022: cifra de afaceri 2.488.457 lei; profit net 222.890 lei20222023: cifra de afaceri 2.464.120 lei; profit net 279.687 lei20232024: cifra de afaceri 2.770.533 lei; profit net 270.917 lei20242025: cifra de afaceri 3.268.277 lei; profit net 329.627 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă778 mii1 mil1,6 mil1,9 mil1,4 mil2,1 mil2,5 mil2,5 mil2,8 mil3,3 mil
Venituri totale779 mii1 mil1,6 mil1,9 mil1,4 mil2,1 mil2,5 mil2,5 mil2,8 mil3,3 mil
Cheltuieli totale703 mii920 mii1,4 mil1,7 mil1,3 mil1,8 mil2,3 mil2,2 mil2,5 mil2,9 mil
Profit / pierdere brută76 mii102 mii190 mii207 mii134 mii288 mii246 mii304 mii324 mii392 mii
Profit / pierdere netă66 mii93 mii174 mii188 mii121 mii268 mii223 mii280 mii271 mii330 mii
Număr mediu de angajați2222345556
Active imobilizate114 mii68 mii45 mii92 mii68 mii143 mii91 mii88 mii57 mii35 mii
Active circulante180 mii331 mii365 mii436 mii470 mii576 mii663 mii866 mii691 mii1 mil
din care stocuri120 mii221 mii292 mii305 mii363 mii433 mii517 mii582 mii363 mii391 mii
creanțe16 mii34 mii48 mii86 mii74 mii97 mii104 mii245 mii276 mii481 mii
casa și conturi la bănci43 mii76 mii25 mii45 mii33 mii46 mii42 mii39 mii53 mii130 mii
Cheltuieli în avans5.619309————2.794———
Datorii233 mii286 mii230 mii340 mii416 mii450 mii534 mii675 mii477 mii708 mii
Capitaluri proprii67 mii112 mii180 mii188 mii121 mii268 mii223 mii280 mii271 mii330 mii
din care capital subscris vărsat210210210210210210210210210210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 20 din 38 în județul Bihor și locul 297 din 737 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire.

Firme similare din județul Bihor

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre INSTALOR SRL

Care este CUI-ul firmei INSTALOR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSTALOR SRL este 30461715, iar codul de TVA este RO30461715. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001158059, iar codul EUID este ROONRC.J2012001158059.

Unde are sediul INSTALOR SRL?

Sediul social al firmei INSTALOR SRL este în MATEI CORVIN, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410140, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INSTALOR SRL?

Activitatea principală a firmei INSTALOR SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire”, cod CAEN 4684. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INSTALOR SRL?

INSTALOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INSTALOR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 603). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INSTALOR SRL?

În 2025, INSTALOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și un profit net de 330 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INSTALOR SRL plătitoare de TVA?

Da. INSTALOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 iunie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează