IMPEX KATELAX SRL
Str. Dacia, bl. 15, sc. C, ap. 5, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 328 mii lei, pierdere netă 8.974 lei, 2 angajați.
Despre IMPEX KATELAX SRL
IMPEX KATELAX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 1996 cu numărul J1996000596380 și codul unic de înregistrare (CUI) 8859111, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 328 mii lei (-8% față de 2024), o pierdere netă de 8.974 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 263 mii lei la 328 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 8859111
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000596380
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 septembrie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000596380
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.06.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 328 mii lei
- Pierdere netă
- 8.974 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 137 mii lei
- Datorii
- 32 mii lei
- Active totale
- 169 mii lei
- Marjă netă
- -2,7%
- Cifră / angajat
- 164 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 432 mii | 424 mii | 468 mii | 348 mii | 211 mii | 263 mii | 290 mii | 298 mii | 359 mii | 328 mii |
| Venituri totale | 432 mii | 424 mii | 468 mii | 348 mii | 211 mii | 263 mii | 290 mii | 298 mii | 359 mii | 329 mii |
| Cheltuieli totale | 404 mii | 408 mii | 421 mii | 323 mii | 216 mii | 244 mii | 264 mii | 304 mii | 339 mii | 333 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 16 mii | 46 mii | 25 mii | -5.076 | 19 mii | 27 mii | -6.262 | 20 mii | -3.878 |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 12 mii | 42 mii | 22 mii | -7.039 | 17 mii | 24 mii | -9.238 | 14 mii | -8.974 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 84 mii | 79 mii | 96 mii | 86 mii | 77 mii | 70 mii | 62 mii | 59 mii | 52 mii | 45 mii |
| Active circulante | 100 mii | 109 mii | 137 mii | 107 mii | 71 mii | 102 mii | 129 mii | 89 mii | 116 mii | 124 mii |
| din care stocuri | 76 mii | 65 mii | 81 mii | 71 mii | 57 mii | 68 mii | 65 mii | 25 mii | 54 mii | 31 mii |
| creanțe | 756 | 1.238 | 1.649 | 2.661 | 2.089 | 1.690 | 96 | 96 | 2.397 | 1.671 |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 43 mii | 54 mii | 34 mii | 12 mii | 32 mii | 64 mii | 64 mii | 60 mii | 92 mii |
| Datorii | 33 mii | 46 mii | 60 mii | 23 mii | 21 mii | 27 mii | 31 mii | 17 mii | 22 mii | 32 mii |
| Capitaluri proprii | 152 mii | 143 mii | 173 mii | 171 mii | 128 mii | 144 mii | 159 mii | 132 mii | 146 mii | 137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 230 din 536 în județul Vâlcea și locul 15.950 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Vâlcea
- JAN SRL · Râmnicu Vâlcea330 mii lei · 2 ang.
- LA TREI PAȘI TOMȘANI S.R.L. · Bogdănești (com. Tomșani)326 mii lei · 2 ang.
- M'CROM SRL · Râmnicu Vâlcea325 mii lei · 1 ang.
- ALICOS FAMILY S.R.L. · Malu Alb (com. Bujoreni)324 mii lei · 2 ang.
- GABMI SÂMNIC S.R.L. · Opătești (com. Golești)323 mii lei · 2 ang.
- EDIRAF RUSTIC S.R.L. · Bălcești322 mii lei · 1 ang.
- MIRU ETAN MARKET S.R.L. · Băile Govora321 mii lei · 1 ang.
- ANADAN MARKET S.R.L. · Bălțăteni (com. Tomșani)321 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre IMPEX KATELAX SRL
Care este CUI-ul firmei IMPEX KATELAX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IMPEX KATELAX SRL este 8859111, iar codul de TVA este RO8859111. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000596380, iar codul EUID este ROONRC.J1996000596380.
Unde are sediul IMPEX KATELAX SRL?
Sediul social al firmei IMPEX KATELAX SRL este în Str. Dacia, bl. 15, sc. C, ap. 5, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IMPEX KATELAX SRL?
Activitatea principală a firmei IMPEX KATELAX SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată IMPEX KATELAX SRL?
IMPEX KATELAX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IMPEX KATELAX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7511 *** 974). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IMPEX KATELAX SRL?
În 2025, IMPEX KATELAX SRL a raportat o cifră de afaceri de 328 mii lei și o pierdere netă de 8.974 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IMPEX KATELAX SRL plătitoare de TVA?
Da. IMPEX KATELAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.