IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.
MĂNĂȘTUR, et. 6, ap. 71, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 217 mii lei, profit net 174 mii lei.
Despre IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.
IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2018 cu numărul J12/3040/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 39609239, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 217 mii lei, un profit net de 174 mii lei. Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 220 mii lei la 217 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 39609239
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/3040/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iulie 2018
- EUID
- ROONRC.J12/3040/2018
- Cod poștal
- 400658
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.2021
din 01.02.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 217 mii lei
- Profit net
- 174 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 174 mii lei
- Datorii
- 43 mii lei
- Active totale
- 217 mii lei
- Marjă netă
- 80,2%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 220 mii | 317 mii | 348 mii | 180 mii | — | — | 217 mii |
| Venituri totale | 28 mii | 221 mii | 317 mii | 363 mii | 229 mii | 0 | 0 | 221 mii |
| Cheltuieli totale | 907 | 6.828 | 17 mii | 20 mii | 16 mii | 3.062 | 559 | 15 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 214 mii | 301 mii | 343 mii | 214 mii | -3.062 | -559 | 206 mii |
| Profit / pierdere netă | 26 mii | 207 mii | 293 mii | 334 mii | 208 mii | -3.062 | -559 | 174 mii |
| Active imobilizate | — | 4.391 | 1.291 | 3.098 | 620 | — | — | 6.040 |
| Active circulante | 26 mii | 206 mii | 294 mii | 334 mii | 209 mii | 35 mii | 34 mii | 211 mii |
| creanțe | 20 mii | 122 mii | 206 mii | 73 mii | 172 mii | 1.181 | 1.190 | 119 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.390 | 84 mii | 87 mii | 261 mii | 37 mii | 34 mii | 33 mii | 92 mii |
| Datorii | 0 | 2.653 | 1.949 | 2.408 | 1.179 | 0 | 0 | 43 mii |
| Capitaluri proprii | 26 mii | 208 mii | 293 mii | 334 mii | 208 mii | 35 mii | 34 mii | 174 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 865 din 1.270 în județul Cluj și locul 5.081 din 8.296 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- QA ELITE SRL · Cluj-Napoca220 mii lei · 1 ang.
- KRAFTEN S.R.L. · Cluj-Napoca219 mii lei · 1 ang.
- ENCHANTED CRAFTS STUDIOS S.R.L. · Gherla218 mii lei · 3 ang.
- MBA XCONSULT S.R.L. · Florești218 mii lei · 1 ang.
- GEORA PHOENIX VISION S.R.L. · Cluj-Napoca217 mii lei · 1 ang.
- BYTY PRO DATA S.R.L. · Sânnicoara (com. Apahida)216 mii lei · 1 ang.
- ARCHISOFT INOVATION S.R.L. · Someșu Cald (com. Gilău)216 mii lei · 0 ang.
- FJORD & EBINGER S.R.L. · Florești216 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. este 39609239, iar codul de TVA este RO39609239. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3040/2018, iar codul EUID este ROONRC.J12/3040/2018.
Unde are sediul IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. este în MĂNĂȘTUR, et. 6, ap. 71, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400658, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201.
Când a fost înființată IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 711). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IKOMPILE SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 217 mii lei și un profit net de 174 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. IKOMPILE SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.