Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA6 ani pe piață

GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

CUI 42057533J2019004815127

SOMEȘULUI, et. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 42,5 mil lei, profit net 2,7 mil lei, 178 angajați.

Despre GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2019 cu numărul J2019004815127 și codul unic de înregistrare (CUI) 42057533, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 42,5 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 2,7 mil lei și 178 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15,7 mil lei la 42,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2020.

Date de identificare

CUI
42057533
Nr. Registrul Comerțului
J2019004815127
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019004815127
Cod poștal
400145

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
42,5 mil lei

+2% față de 2024

Profit net
2,7 mil lei
Angajați (medie)
178
Capitaluri proprii
9,6 mil lei
Datorii
3 mil lei
Active totale
14,7 mil lei
Marjă netă
6,3%
Cifră / angajat
239 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 21% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-20 mil020 mil40 mil60 mil2020: cifra de afaceri 3.587.631 lei; pierdere netă 530.321 lei20202021: cifra de afaceri 15.650.834 lei; profit net 630.018 lei20212022: cifra de afaceri 37.638.978 lei; profit net 1.781.527 lei20222023: cifra de afaceri 44.671.564 lei; profit net 2.452.657 lei20232024: cifra de afaceri 41.691.978 lei; profit net 2.530.009 lei20242025: cifra de afaceri 42.509.914 lei; profit net 2.687.363 lei2025
Indicator (lei)202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,6 mil15,7 mil37,6 mil44,7 mil41,7 mil42,5 mil
Venituri totale3,8 mil15,7 mil37,6 mil44,7 mil41,7 mil42,6 mil
Cheltuieli totale4,3 mil14,9 mil35,4 mil41,9 mil38,9 mil39,5 mil
Profit / pierdere brută-494 mii731 mii2,2 mil2,8 mil2,8 mil3,1 mil
Profit / pierdere netă-530 mii630 mii1,8 mil2,5 mil2,5 mil2,7 mil
Număr mediu de angajați2366141172181178
Active imobilizate1,5 mil1,4 mil1,3 mil1,2 mil664 mii923 mii
Active circulante3,2 mil5,2 mil15,9 mil8,7 mil10,8 mil13,7 mil
din care stocuri345 mii216 mii53 mii66——
creanțe2,6 mil4,7 mil3,6 mil7,9 mil7,6 mil9 mil
casa și conturi la bănci240 mii208 mii12,2 mil868 mii3,2 mil4,7 mil
Cheltuieli în avans286 mii423 mii392 mii241 mii152 mii106 mii
Datorii5,5 mil6,7 mil13,6 mil3,6 mil2,9 mil3 mil
Provizioane—160 mii2,1 mil2,3 mil1,8 mil2,1 mil
Capitaluri proprii-530 mii100 mii1,9 mil4,3 mil6,9 mil9,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 678 în județul Cluj și locul 57 din 10.806 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management

  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Întrebări frecvente despre GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

Care este CUI-ul firmei GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este 42057533, iar codul de TVA este RO42057533. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019004815127, iar codul EUID este ROONRC.J2019004815127.

Unde are sediul GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

Sediul social al firmei GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este în SOMEȘULUI, et. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400145, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

Activitatea principală a firmei GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2019, deci are 6 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?

În 2025, GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 42,5 mil lei și un profit net de 2,7 mil lei, cu 178 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. GEP SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează