GENES IMPEX SRL
Str. RUDULUI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 395 mii lei, pierdere netă 11 mii lei, 2 angajați.
Despre GENES IMPEX SRL
GENES IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 1994 cu numărul J1994001150295 și codul unic de înregistrare (CUI) 5621564, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 395 mii lei (+36% față de 2024), o pierdere netă de 11 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 223 mii lei la 395 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 5621564
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001150295
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 mai 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001150295
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.07.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 395 mii lei
- Pierdere netă
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -318 mii lei
- Datorii
- 350 mii lei
- Active totale
- 32 mii lei
- Marjă netă
- -2,7%
- Cifră / angajat
- 198 mii lei
+36% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1109%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 183 mii | 140 mii | 183 mii | 164 mii | 228 mii | 223 mii | 228 mii | 231 mii | 290 mii | 395 mii |
| Venituri totale | 183 mii | 140 mii | 183 mii | 165 mii | 229 mii | 223 mii | 229 mii | 232 mii | 294 mii | 399 mii |
| Cheltuieli totale | 185 mii | 159 mii | 205 mii | 175 mii | 209 mii | 221 mii | 230 mii | 246 mii | 311 mii | 410 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.187 | -19 mii | -22 mii | -10 mii | 20 mii | 2.385 | -796 | -14 mii | -17 mii | -11 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.021 | -20 mii | -24 mii | -12 mii | 18 mii | 591 | -3.090 | -17 mii | -20 mii | -11 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.550 | — | — | — | — | 2.436 | 1.428 | 420 | — | — |
| Active circulante | 66 mii | 73 mii | 86 mii | 81 mii | 39 mii | 31 mii | 34 mii | 37 mii | 36 mii | 32 mii |
| din care stocuri | 64 mii | 71 mii | 85 mii | 79 mii | 28 mii | 24 mii | 27 mii | 29 mii | 21 mii | 15 mii |
| creanțe | 978 | 795 | 330 | 30 | 6.917 | 6.487 | 6.487 | 6.758 | 14 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 747 | 1.365 | 934 | 1.412 | 4.104 | 667 | 1.111 | 571 | 1.018 | 2.798 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 66 | — | — | — |
| Datorii | 298 mii | 324 mii | 361 mii | 368 mii | 308 mii | 302 mii | 307 mii | 325 mii | 343 mii | 350 mii |
| Capitaluri proprii | -231 mii | -251 mii | -275 mii | -287 mii | -269 mii | -268 mii | -271 mii | -288 mii | -307 mii | -318 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 542 din 1.386 în județul Prahova și locul 14.220 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Prahova
- FAINALDO COM SRL · Vălenii De Munte399 mii lei · 2 ang.
- TEXAVERY UNION S.R.L. · Seciu (oraș Boldești-Scăeni)399 mii lei · 3 ang.
- BARLANIC - SHOP SRL · Ploiești399 mii lei · 2 ang.
- MARUNAS COM SRL · Florești393 mii lei · 1 ang.
- PAC MATEO GENERAL SRL · Ploiești393 mii lei · 2 ang.
- RADIAL SERV SRL · Breaza392 mii lei · 2 ang.
- ADYFLOR ALEX SRL · Ploiești391 mii lei · 1 ang.
- EMSARCO MARKET S.R.L. · Ploiești390 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre GENES IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei GENES IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GENES IMPEX SRL este 5621564, iar codul de TVA este RO5621564. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001150295, iar codul EUID este ROONRC.J1994001150295.
Unde are sediul GENES IMPEX SRL?
Sediul social al firmei GENES IMPEX SRL este în Str. RUDULUI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GENES IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei GENES IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată GENES IMPEX SRL?
GENES IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GENES IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0344 *** 154). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GENES IMPEX SRL?
În 2025, GENES IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 395 mii lei și o pierdere netă de 11 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GENES IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. GENES IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.