GAMERINA S.R.L.
COMETEI, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 506 mii lei, pierdere netă 208 mii lei, 1 angajați.
Despre GAMERINA S.R.L.
GAMERINA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2020 cu numărul J12/2763/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 43020532, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 506 mii lei (-18% față de 2024), o pierdere netă de 208 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2 mil lei la 506 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 43020532
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2763/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 septembrie 2020
- EUID
- ROONRC.J12/2763/2020
- Cod poștal
- 400493
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 17.09.2020
din 17.09.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 506 mii lei
- Pierdere netă
- 208 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 779 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- -41,2%
- Cifră / angajat
- 506 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 595 mii | 2 mil | 1,4 mil | 698 mii | 616 mii | 506 mii |
| Venituri totale | 596 mii | 2 mil | 1,4 mil | 701 mii | 617 mii | 508 mii |
| Cheltuieli totale | 141 mii | 327 mii | 1,3 mil | 936 mii | 690 mii | 701 mii |
| Profit / pierdere brută | 454 mii | 1,7 mil | 123 mii | -235 mii | -73 mii | -193 mii |
| Profit / pierdere netă | 448 mii | 1,6 mil | 109 mii | -242 mii | -87 mii | -208 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 461 mii | 311 mii | 416 mii | 257 mii | 332 mii | 249 mii |
| creanțe | 4.366 | 30 mii | 221 mii | 195 mii | 234 mii | 223 mii |
| casa și conturi la bănci | 456 mii | 281 mii | 194 mii | 61 mii | 98 mii | 26 mii |
| Datorii | 12 mii | 43 mii | 663 mii | 666 mii | 739 mii | 779 mii |
| Capitaluri proprii | 449 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 282 din 1.265 în județul Cluj și locul 1.675 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- CODABILITY S.R.L. · Cluj-Napoca507 mii lei · 1 ang.
- PERSISTENT MEDIA S.R.L. · Jucu De Sus (com. Jucu)506 mii lei · 1 ang.
- OPTICODE DIGITAL S.R.L. · Cluj-Napoca506 mii lei · 1 ang.
- MP BUSINESS SERVICES S.R.L. · Cluj-Napoca506 mii lei · 1 ang.
- DIGITALALLY S.R.L. · Florești506 mii lei · 1 ang.
- FRONTEND MINDS S.R.L. · Feleacu506 mii lei · 1 ang.
- BREJE TECHNOLOGY S.R.L. · Cluj-Napoca505 mii lei · 1 ang.
- NSB-AI S.R.L. · Cluj-Napoca505 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activități de design specializat
Întrebări frecvente despre GAMERINA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GAMERINA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GAMERINA S.R.L. este 43020532, iar codul de TVA este RO43020532. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2763/2020, iar codul EUID este ROONRC.J12/2763/2020.
Unde are sediul GAMERINA S.R.L.?
Sediul social al firmei GAMERINA S.R.L. este în COMETEI, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400493, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GAMERINA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GAMERINA S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GAMERINA S.R.L.?
GAMERINA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GAMERINA S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GAMERINA S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GAMERINA S.R.L.?
În 2025, GAMERINA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 506 mii lei și o pierdere netă de 208 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GAMERINA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GAMERINA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.