GABOR AGRO SRL
Sat Tarcea, Comuna Tarcea, Bihor
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 35 mii lei, 4 angajați.
Despre GABOR AGRO SRL
GABOR AGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2007 cu numărul J2007000111051 și codul unic de înregistrare (CUI) 20630388, cu sediul în Tarcea, județul Bihor. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+24% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 20630388
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000111051
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000111051
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 19.01.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 3,6 mil lei
- Marjă netă
- 2,1%
- Cifră / angajat
- 412 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,9 mil | 2,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 931 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 367 mii | 279 mii | 374 mii | 129 mii | 292 mii | 974 mii | 668 mii | 148 mii | 67 mii | 48 mii |
| Profit / pierdere netă | 367 mii | 270 mii | 361 mii | 121 mii | 281 mii | 959 mii | 647 mii | 131 mii | 40 mii | 35 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 1 mil | 903 mii | 962 mii | 963 mii | 851 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 487 mii | 784 mii | 902 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 311 mii | 512 mii | 315 mii | 640 mii | 752 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 913 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 73 mii | 62 mii | 77 mii | 95 mii | 164 mii | 156 mii | 129 mii | 404 mii | 388 mii | 478 mii |
| casa și conturi la bănci | 103 mii | 209 mii | 510 mii | 287 mii | 573 mii | 157 mii | 1 mil | 979 mii | 720 mii | 555 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 1 mil | 862 mii | 864 mii | 937 mii | 891 mii | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 371 mii | 641 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 97 din 303 în județul Bihor și locul 3.177 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Bihor
- FURCSIK SRL · Diosig1,7 mil lei · 3 ang.
- AGROREM SRL · Galoșpetreu (com. Tarcea)1,7 mil lei · 7 ang.
- FAMCEREAL S.R.L. · Palota (com. Sântandrei)1,7 mil lei · 1 ang.
- AGROSILEX SRL · Cenaloș (com. Sâniob)1,7 mil lei · 4 ang.
- REMETE SRL · Leș (com. Nojorid)1,6 mil lei · 3 ang.
- KOKA AGRO SRL · Tarcea1,6 mil lei · 1 ang.
- DENICRIS AGRO SRL · Galoșpetreu (com. Tarcea)1,6 mil lei · 4 ang.
- AGROMAL FERM SRL · Salonta1,6 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Întrebări frecvente despre GABOR AGRO SRL
Care este CUI-ul firmei GABOR AGRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GABOR AGRO SRL este 20630388, iar codul de TVA este RO20630388. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000111051, iar codul EUID este ROONRC.J2007000111051.
Unde are sediul GABOR AGRO SRL?
Sediul social al firmei GABOR AGRO SRL este în Sat Tarcea, Comuna Tarcea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GABOR AGRO SRL?
Activitatea principală a firmei GABOR AGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GABOR AGRO SRL?
GABOR AGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GABOR AGRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 791). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GABOR AGRO SRL?
În 2025, GABOR AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 35 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GABOR AGRO SRL plătitoare de TVA?
Da. GABOR AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Tarcea
- Firme cu CAEN 0111 din județul Bihor
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Bihor
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Bihor
- Beneficiari de fonduri din județul Bihor
- Compară GABOR AGRO SRL cu alte firme