FRIGORIFICOS POPA SRL
BUMBACULUI, bl. AN26, ap. 1, Municipiul Oradea, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 352 mii lei, profit net 29 mii lei, 1 angajați.
Despre FRIGORIFICOS POPA SRL
FRIGORIFICOS POPA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2014 cu numărul J5/1060/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33361214, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 352 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 29 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 320 mii lei la 352 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33361214
- Nr. Registrul Comerțului
- J5/1060/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iulie 2014
- EUID
- ROONRC.J5/1060/2014
- Cod poștal
- 410591
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 18.07.2014
din 18.07.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 352 mii lei
- Profit net
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 61 mii lei
- Datorii
- 96 mii lei
- Active totale
- 158 mii lei
- Marjă netă
- 8,2%
- Cifră / angajat
- 352 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 623 mii | 984 mii | 709 mii | 918 mii | 399 mii | 320 mii | 52 mii | 35 mii | 408 mii | 352 mii |
| Venituri totale | 643 mii | 992 mii | 852 mii | 929 mii | 495 mii | 647 mii | 225 mii | 35 mii | 480 mii | 428 mii |
| Cheltuieli totale | 718 mii | 941 mii | 773 mii | 979 mii | 565 mii | 482 mii | 259 mii | 19 mii | 448 mii | 395 mii |
| Profit / pierdere brută | -74 mii | 50 mii | 78 mii | -50 mii | -69 mii | 165 mii | -34 mii | 16 mii | 32 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere netă | -74 mii | 41 mii | 70 mii | -59 mii | -75 mii | 157 mii | -37 mii | 15 mii | 25 mii | 29 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 324 mii | 225 mii | 153 mii | 271 mii | 135 mii | 159 mii | — | 51 mii | 38 mii | — |
| Active circulante | 26 mii | 113 mii | 109 mii | 46 mii | 186 mii | 210 mii | 79 mii | 114 mii | 178 mii | 154 mii |
| creanțe | 26 mii | 68 mii | 70 mii | 20 mii | 43 mii | 60 mii | 56 mii | 89 mii | 112 mii | 153 mii |
| casa și conturi la bănci | 242 | 46 mii | 40 mii | 26 mii | 143 mii | 151 mii | 23 mii | 24 mii | 65 mii | 543 |
| Cheltuieli în avans | 4.630 | 4.169 | 4.099 | 4.028 | 3.957 | 3.887 | 3.816 | 3.745 | 3.698 | 3.698 |
| Datorii | 458 mii | 405 mii | 258 mii | 372 mii | 452 mii | 343 mii | 90 mii | 161 mii | 187 mii | 96 mii |
| Capitaluri proprii | -103 mii | -62 mii | 8.376 | -51 mii | -126 mii | 31 mii | -6.585 | 7.956 | 33 mii | 61 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.214 din 1.914 în județul Bihor și locul 19.165 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bihor
- AVAL SPEED TRANS S.R.L. · Sântandrei354 mii lei · 2 ang.
- RAFALIN SRL · Sacalasău (com. Derna)354 mii lei · 2 ang.
- TRANZIT HUB S.R.L. · Valea Crișului (com. Bratca)353 mii lei · 2 ang.
- DAN & INA TRANS SRL · Groși (com. Aușeu)353 mii lei · 1 ang.
- GHEFLOP TRANS SRL · Oradea353 mii lei · 7 ang.
- MALURAM TRANS S.R.L. · Oradea351 mii lei · 1 ang.
- MARALEXIA SRL · Oradea351 mii lei · 1 ang.
- DMS AUTO EFFICENCY S.R.L. · Cihei (com. Sânmartin)349 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre FRIGORIFICOS POPA SRL
Care este CUI-ul firmei FRIGORIFICOS POPA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FRIGORIFICOS POPA SRL este 33361214, iar codul de TVA este RO33361214. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J5/1060/2014, iar codul EUID este ROONRC.J5/1060/2014.
Unde are sediul FRIGORIFICOS POPA SRL?
Sediul social al firmei FRIGORIFICOS POPA SRL este în BUMBACULUI, bl. AN26, ap. 1, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410591, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FRIGORIFICOS POPA SRL?
Activitatea principală a firmei FRIGORIFICOS POPA SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată FRIGORIFICOS POPA SRL?
FRIGORIFICOS POPA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FRIGORIFICOS POPA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 304). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FRIGORIFICOS POPA SRL?
În 2025, FRIGORIFICOS POPA SRL a raportat o cifră de afaceri de 352 mii lei și un profit net de 29 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FRIGORIFICOS POPA SRL plătitoare de TVA?
Da. FRIGORIFICOS POPA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.