Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

FRASINUL SRL

CUI 21791560J2007000858330

Sat Găinești, Comuna Slatina, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 3,4 mil lei, profit net 263 mii lei, 5 angajați.

Despre FRASINUL SRL

FRASINUL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2007 cu numărul J2007000858330 și codul unic de înregistrare (CUI) 21791560, cu sediul în Găinești (com. Slatina), județul Suceava. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,4 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 263 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 907 mii lei la 3,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 mai 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
21791560
Nr. Registrul Comerțului
J2007000858330
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 mai 2007
EUID
ROONRC.J2007000858330
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.05.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,4 mil lei

+21% față de 2024

Profit net
263 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
308 mii lei
Active totale
1,5 mil lei
Marjă netă
7,8%
Cifră / angajat
672 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 215.758 lei; profit net 83.924 lei20162017: cifra de afaceri 287.108 lei; pierdere netă 1.831 lei20172018: cifra de afaceri 5.353 lei; pierdere netă 103.037 lei20182019: cifra de afaceri 152.781 lei; pierdere netă 39.729 lei20192020: cifra de afaceri 171.173 lei; pierdere netă 78.639 lei20202021: cifra de afaceri 906.968 lei; profit net 132.479 lei20212022: cifra de afaceri 1.202.479 lei; profit net 305.621 lei20222023: cifra de afaceri 2.376.022 lei; profit net 254.093 lei20232024: cifra de afaceri 2.771.352 lei; profit net 463.120 lei20242025: cifra de afaceri 3.360.497 lei; profit net 262.967 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă216 mii287 mii5.353153 mii171 mii907 mii1,2 mil2,4 mil2,8 mil3,4 mil
Venituri totale266 mii291 mii22 mii196 mii171 mii900 mii1,2 mil2,3 mil2,8 mil3,3 mil
Cheltuieli totale179 mii290 mii125 mii234 mii248 mii758 mii924 mii2,1 mil2,3 mil3 mil
Profit / pierdere brută87 mii1.040-103 mii-38 mii-77 mii142 mii317 mii274 mii538 mii325 mii
Profit / pierdere netă84 mii-1.831-103 mii-40 mii-79 mii132 mii306 mii254 mii463 mii263 mii
Număr mediu de angajați3543223345
Active imobilizate3.8945.65035 mii26 mii17 mii11 mii85 mii82 mii219 mii618 mii
Active circulante153 mii117 mii78 mii158 mii270 mii467 mii707 mii817 mii990 mii889 mii
din care stocuri1.265——87 mii59 mii114 mii281 mii104 mii220 mii128 mii
creanțe81 mii58 mii55 mii53 mii155 mii118 mii212 mii442 mii588 mii621 mii
casa și conturi la bănci70 mii60 mii23 mii19 mii56 mii235 mii213 mii271 mii182 mii139 mii
Datorii153 mii121 mii214 mii325 mii507 mii565 mii573 mii427 mii274 mii308 mii
Capitaluri proprii3.3761.546-101 mii-141 mii-220 mii-87 mii218 mii472 mii935 mii1,2 mil
din care capital subscris vărsat300300300300300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 45 din 322 în județul Suceava și locul 345 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 204 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 19306/318/202608.10.2026

    pretenţii

    Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 978/33/202607.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 975/33/202605.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 695/33/2026/a101.10.2026

    cauţiune cerere de restituire cautiune

    Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 2326/310/202601.10.2026

    obligaţie de a face

    Judecătoria Sinaia · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 2327/310/202601.10.2026

    obligaţie de a face

    Judecătoria Sinaia · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 2019/112/202630.09.2026

    suspendare executare act administrativ Decizia nr. 3604/22.07.2026; 131/21.09.2026

    Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 2005/112/202629.09.2026

    anulare act administrativ HCL 83/29.12.2025

    Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 4679/265/202628.09.2026

    contestaţie act administrativ fiscal

    Judecătoria Nasaud · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Contestator

  • 1025/33/202622.09.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 1721/C2/1222 din data de 27.05.2026

    Curtea de Apel Cluj · Revizuire - Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre FRASINUL SRL

Care este CUI-ul firmei FRASINUL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FRASINUL SRL este 21791560, iar codul de TVA este RO21791560. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000858330, iar codul EUID este ROONRC.J2007000858330.

Unde are sediul FRASINUL SRL?

Sediul social al firmei FRASINUL SRL este în Sat Găinești, Comuna Slatina, Suceava, Găinești (com. Slatina), județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FRASINUL SRL?

Activitatea principală a firmei FRASINUL SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FRASINUL SRL?

FRASINUL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FRASINUL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 083). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FRASINUL SRL?

În 2025, FRASINUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,4 mil lei și un profit net de 263 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FRASINUL SRL plătitoare de TVA?

Da. FRASINUL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 mai 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează