STARTERVERA SRL
Sat Moldovița, Comuna Moldovița, Suceava
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 3,1 mil lei, profit net 803 mii lei, 4 angajați.
Despre STARTERVERA SRL
STARTERVERA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2009 cu numărul J2009000382334 și codul unic de înregistrare (CUI) 21806386, cu sediul în Moldovița, județul Suceava. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,1 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 803 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 3,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21806386
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000382334
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000382334
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.05.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,1 mil lei
- Profit net
- 803 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 821 mii lei
- Datorii
- 275 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 25,8%
- Cifră / angajat
- 778 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 638 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 3,1 mil |
| Venituri totale | 679 mii | 1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli totale | 584 mii | 730 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 95 mii | 311 mii | 161 mii | 428 mii | 714 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 648 mii | 939 mii |
| Profit / pierdere netă | 89 mii | 301 mii | 148 mii | 409 mii | 693 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 564 mii | 803 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 7 | 8 | 4 | 9 | 7 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 485 mii | 445 mii | 451 mii | 542 mii | 522 mii | 847 mii | 585 mii | 468 mii | 420 mii |
| Active circulante | 436 mii | 389 mii | 690 mii | 826 mii | 1,4 mil | 945 mii | 1,3 mil | 1 mil | 671 mii |
| din care stocuri | 138 mii | 153 mii | 206 mii | 97 mii | 631 mii | 557 mii | 606 mii | 367 mii | 276 mii |
| creanțe | 157 mii | 158 mii | 118 mii | 193 mii | 300 mii | 250 mii | 270 mii | 482 mii | 194 mii |
| casa și conturi la bănci | 141 mii | 78 mii | 367 mii | 536 mii | 444 mii | 138 mii | 414 mii | 177 mii | 202 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 91 | — | 3.446 | 1.080 | — | 2.694 | 1.842 | 4.309 |
| Datorii | 471 mii | 96 mii | 552 mii | 374 mii | 268 mii | 552 mii | 416 mii | 193 mii | 275 mii |
| Capitaluri proprii | 450 mii | 738 mii | 589 mii | 998 mii | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 821 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 322 în județul Suceava și locul 378 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Suceava
- PUSVIO SOL S.R.L. · Vama3,2 mil lei · 3 ang.
- FURY FOREST SRL · Gura Putnei (com. Putna)3,2 mil lei · 7 ang.
- MILCOTUR SRL · Gemenea (com. Stulpicani)3,1 mil lei · 7 ang.
- NICO-PAUL LOGISTIC S.R.L. · Bogdănești3,1 mil lei · 3 ang.
- NELUTA SRL · Poiana Negrii (com. Dorna Candrenilor)3,1 mil lei · 7 ang.
- MĂGURA DEII SRL · Frumosu3 mil lei · 13 ang.
- LARGA SRL · Mănăstirea Humorului3 mil lei · 5 ang.
- GRIGOROAIAFOR SRL · Poiana Mărului (com. Mălini)2,9 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2740/86/202309.08.2023
anulare act administrativ
Tribunalul Suceava · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre STARTERVERA SRL
Care este CUI-ul firmei STARTERVERA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STARTERVERA SRL este 21806386, iar codul de TVA este RO21806386. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000382334, iar codul EUID este ROONRC.J2009000382334.
Unde are sediul STARTERVERA SRL?
Sediul social al firmei STARTERVERA SRL este în Sat Moldovița, Comuna Moldovița, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STARTERVERA SRL?
Activitatea principală a firmei STARTERVERA SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STARTERVERA SRL?
STARTERVERA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STARTERVERA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 028). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STARTERVERA SRL?
În 2025, STARTERVERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,1 mil lei și un profit net de 803 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STARTERVERA SRL plătitoare de TVA?
Da. STARTERVERA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.