Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA28 ani pe piață

EURO CLEANING SRL

CUI 10012231J1997001620054

ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Oradea, Bihor

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, profit net 331 mii lei, 27 angajați.

Despre EURO CLEANING SRL

EURO CLEANING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 1997 cu numărul J1997001620054 și codul unic de înregistrare (CUI) 10012231, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană” (cod CAEN 9610). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 331 mii lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,3 mil lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001.

Date de identificare

CUI
10012231
Nr. Registrul Comerțului
J1997001620054
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997001620054
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2001

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,6 mil lei

+14% față de 2024

Profit net
331 mii lei
Angajați (medie)
27
Capitaluri proprii
4 mil lei
Datorii
5,3 mil lei
Active totale
9,3 mil lei
Marjă netă
7,2%
Cifră / angajat
170 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 1.825.718 lei; profit net 154.170 lei20162017: cifra de afaceri 1.866.775 lei; profit net 233.643 lei20172018: cifra de afaceri 2.319.768 lei; profit net 284.403 lei20182019: cifra de afaceri 2.539.942 lei; profit net 328.307 lei20192020: cifra de afaceri 1.624.731 lei; profit net 12.018 lei20202021: cifra de afaceri 2.279.524 lei; profit net 355.240 lei20212022: cifra de afaceri 3.019.480 lei; profit net 355.337 lei20222023: cifra de afaceri 3.787.657 lei; profit net 94.232 lei20232024: cifra de afaceri 4.015.393 lei; profit net 185.843 lei20242025: cifra de afaceri 4.583.722 lei; profit net 330.537 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,8 mil1,9 mil2,3 mil2,5 mil1,6 mil2,3 mil3 mil3,8 mil4 mil4,6 mil
Venituri totale1,8 mil2,1 mil2,5 mil2,6 mil1,8 mil2,4 mil3,1 mil3,8 mil4 mil4,6 mil
Cheltuieli totale1,6 mil1,8 mil2,2 mil2,2 mil1,7 mil2 mil2,7 mil3,7 mil3,8 mil4,3 mil
Profit / pierdere brută190 mii253 mii309 mii355 mii27 mii374 mii382 mii129 mii229 mii339 mii
Profit / pierdere netă154 mii234 mii284 mii328 mii12 mii355 mii355 mii94 mii186 mii331 mii
Număr mediu de angajați33323128212021222227
Active imobilizate1,7 mil1,8 mil2,4 mil2,3 mil2 mil1,9 mil2 mil5,6 mil7,3 mil8,3 mil
Active circulante316 mii246 mii325 mii293 mii352 mii437 mii885 mii427 mii608 mii1 mil
din care stocuri14 mii14 mii10 mii15 mii58 mii22 mii62 mii21 mii50 mii95 mii
creanțe238 mii229 mii259 mii251 mii193 mii244 mii272 mii402 mii492 mii568 mii
casa și conturi la bănci64 mii3.21055 mii27 mii101 mii81 mii492 mii4.29966 mii352 mii
Cheltuieli în avans2.6688.5444.0911.611—991.7641.2653.28317 mii
Datorii2 mil1,7 mil2,1 mil1,6 mil1,4 mil1 mil741 mii2,9 mil4,2 mil5,3 mil
Provizioane26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii
Capitaluri proprii-30 mii303 mii587 mii916 mii928 mii1,3 mil2,1 mil3,1 mil3,6 mil4 mil
din care capital subscris vărsat200100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii550 mii550 mii550 mii550 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 18 în județul Bihor și locul 19 din 768 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană.

Firme similare din județul Bihor

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 18378/271/202616.09.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 309/35/202620.07.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC Dec.2171/C9/2074

    Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 6330/271/202601.04.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1746/111/202523.02.2026

    anulare act administrativ

    Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 2847/271/202619.02.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 6143/271/202515.12.2025

    anulare proces verbal de contravenţie GNM 015169

    Tribunalul Bihor · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant

  • 14069/271/202507.08.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 1746/111/202528.05.2025

    anulare act administrativ Notă constatare 59/2025

    Tribunalul Bihor · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 6555/271/202516.04.2025

    plângere contravenţională GNM 017032

    Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 6143/271/202511.04.2025

    plângere contravenţională GNM 015169

    Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
  • 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Întrebări frecvente despre EURO CLEANING SRL

Care este CUI-ul firmei EURO CLEANING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO CLEANING SRL este 10012231, iar codul de TVA este RO10012231. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997001620054, iar codul EUID este ROONRC.J1997001620054.

Unde are sediul EURO CLEANING SRL?

Sediul social al firmei EURO CLEANING SRL este în ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EURO CLEANING SRL?

Activitatea principală a firmei EURO CLEANING SRL este „Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană”, cod CAEN 9610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EURO CLEANING SRL?

EURO CLEANING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EURO CLEANING SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0259 *** 299). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EURO CLEANING SRL?

În 2025, EURO CLEANING SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și un profit net de 331 mii lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EURO CLEANING SRL plătitoare de TVA?

Da. EURO CLEANING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează