ENERGENETIC SRL
ARADULUI, bl. D4, ap. 5, Municipiul Oradea, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 774 mii lei, profit net 116 mii lei, 3 angajați.
Despre ENERGENETIC SRL
ENERGENETIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2015 cu numărul J2015001119059 și codul unic de înregistrare (CUI) 34780237, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 774 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 116 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 796 mii lei la 774 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34780237
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001119059
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iulie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001119059
- Cod poștal
- 410223
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 04.08.2015
din 04.08.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 774 mii lei
- Profit net
- 116 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 3.128 lei
- Datorii
- 476 mii lei
- Active totale
- 479 mii lei
- Marjă netă
- 15%
- Cifră / angajat
- 258 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 712 mii | 621 mii | 796 mii | 1,2 mil | 946 mii | 862 mii | 774 mii |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 712 mii | 624 mii | 796 mii | 1,2 mil | 947 mii | 862 mii | 801 mii |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1 mil | 1,2 mil | 499 mii | 353 mii | 410 mii | 464 mii | 555 mii | 797 mii | 663 mii |
| Profit / pierdere brută | 103 mii | 72 mii | 176 mii | 214 mii | 271 mii | 387 mii | 732 mii | 392 mii | 65 mii | 138 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 63 mii | 162 mii | 206 mii | 265 mii | 381 mii | 724 mii | 386 mii | 53 mii | 116 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 4 | 5 | 4 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 40 mii | 69 mii | 46 mii | 17 mii | 3.563 | 826 | 0 | 2.388 | 1.737 | 33 mii |
| Active circulante | 196 mii | 587 mii | 707 mii | 490 mii | 884 mii | 1,3 mil | 2 mil | 2,5 mil | 229 mii | 446 mii |
| din care stocuri | 74 mii | 356 mii | 144 mii | 116 mii | 68 mii | 58 mii | 69 mii | 71 mii | 83 mii | 234 mii |
| creanțe | 120 mii | 230 mii | 134 mii | 369 mii | 792 mii | 1,2 mil | 171 mii | 205 mii | 119 mii | 211 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.353 | 621 | 429 mii | 5.708 | 23 mii | 30 mii | 1,8 mil | 2,3 mil | 27 mii | 404 |
| Datorii | 136 mii | 494 mii | 429 mii | 343 mii | 458 mii | 445 mii | 500 mii | 552 mii | 426 mii | 476 mii |
| Capitaluri proprii | 100 mii | 162 mii | 324 mii | 164 mii | 430 mii | 811 mii | 1,5 mil | 2 mil | -195 mii | 3.128 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 90 din 136 în județul Bihor și locul 2.387 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Bihor
- PIASTRELLE G&D S.R.L. · Drăgești875 mii lei · 0 ang.
- LUNA GLOBAL CONS S.R.L. · Oradea870 mii lei · 0 ang.
- HORIZON HOME CONCEPT S.R.L. · Oradea817 mii lei · 1 ang.
- WESTWALL S.R.L. · Oradea804 mii lei · 0 ang.
- FANMAR CONCEPT S.R.L. · Vadu Crișului783 mii lei · 4 ang.
- WOOD MAN LACK S.R.L. · Oradea758 mii lei · 1 ang.
- ADAM SI EVA COM SRL · Marghita662 mii lei · 2 ang.
- FRATII PITUTIU SRL · Sântandrei649 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre ENERGENETIC SRL
Care este CUI-ul firmei ENERGENETIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENERGENETIC SRL este 34780237, iar codul de TVA este RO34780237. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001119059, iar codul EUID este ROONRC.J2015001119059.
Unde are sediul ENERGENETIC SRL?
Sediul social al firmei ENERGENETIC SRL este în ARADULUI, bl. D4, ap. 5, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410223, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENERGENETIC SRL?
Activitatea principală a firmei ENERGENETIC SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENERGENETIC SRL?
ENERGENETIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENERGENETIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 446). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENERGENETIC SRL?
În 2025, ENERGENETIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 774 mii lei și un profit net de 116 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENERGENETIC SRL plătitoare de TVA?
Da. ENERGENETIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.