EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.
LATERALĂ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 5.422 lei, pierdere netă 12 mii lei, 0 angajați.
Despre EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.
EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2019 cu numărul J12/4348/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41883138, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.422 lei (-82% față de 2024), o pierdere netă de 12 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 55 mii lei la 5.422 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 41883138
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/4348/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 noiembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J12/4348/2019
- Cod poștal
- 400651
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.422 lei
- Pierdere netă
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 37 mii lei
- Datorii
- 2.591 lei
- Active totale
- 40 mii lei
- Marjă netă
- -214,3%
-82% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 82% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 72 mii | 271 mii | 55 mii | 192 mii | 221 mii | 31 mii | 5.422 |
| Venituri totale | 72 mii | 271 mii | 55 mii | 202 mii | 221 mii | 31 mii | 5.422 |
| Cheltuieli totale | 21 mii | 167 mii | 17 mii | 84 mii | 57 mii | 15 mii | 16 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 104 mii | 38 mii | 117 mii | 164 mii | 16 mii | -11 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | 96 mii | 36 mii | 115 mii | 162 mii | 14 mii | -12 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Active circulante | 72 mii | 98 mii | 38 mii | 121 mii | 169 mii | 58 mii | 40 mii |
| creanțe | 60 mii | 73 mii | 11 mii | 62 mii | 159 mii | 52 mii | 36 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 25 mii | 27 mii | 59 mii | 9.383 | 5.677 | 3.380 |
| Datorii | 23 mii | 1.108 | 1.661 | 5.774 | 6.957 | 5.490 | 2.591 |
| Capitaluri proprii | 49 mii | 97 mii | 37 mii | 115 mii | 162 mii | 53 mii | 37 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.223 din 1.265 în județul Cluj și locul 7.979 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- SALDOMATIC S.R.L. · Florești6.169 lei · 0 ang.
- APOLLOIQ S.R.L. · Cluj-Napoca5.842 lei · 0 ang.
- LIVEBIZZY S.R.L. · Cluj-Napoca5.000 lei · 0 ang.
- DAV INNOVATIONS S.R.L. · Mihai Viteazu5.000 lei · 0 ang.
- TELESTO STRATEGIES S.R.L. · Cluj-Napoca4.976 lei · 0 ang.
- WEB FRAMEWORKS S.R.L. · Cluj-Napoca4.964 lei · 0 ang.
- XSTART MODULAR SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca4.712 lei · 0 ang.
- WEBFLOW SRL · Cluj-Napoca4.660 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. este 41883138. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4348/2019, iar codul EUID este ROONRC.J12/4348/2019.
Unde are sediul EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
Sediul social al firmei EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. este în LATERALĂ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400651, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2019, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L.?
În 2025, EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.422 lei și o pierdere netă de 12 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EGZACT DATA SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.