DARY COMAGRO SRL
MĂNEȘTI, Sat Mănești, Comuna Mănești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 3,1 mil lei, profit net 364 mii lei, 7 angajați.
Despre DARY COMAGRO SRL
DARY COMAGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2007 cu numărul J29/2096/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22282832, cu sediul în Mănești, județul Prahova. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,1 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 364 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 3,2 mil lei la 3,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22282832
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/2096/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 august 2007
- EUID
- ROONRC.J29/2096/2007
- Cod poștal
- 107375
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 22.08.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,1 mil lei
- Profit net
- 364 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 640 mii lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 11,8%
- Cifră / angajat
- 442 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 3,3 mil | 4,1 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 3,4 mil | 2,8 mil | 2,3 mil | 3 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli totale | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 854 mii | 541 mii | 1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 455 mii | 257 mii | 257 mii | 626 mii | 410 mii |
| Profit / pierdere netă | 718 mii | 429 mii | 1 mil | 982 mii | 1,3 mil | 430 mii | 233 mii | 238 mii | 539 mii | 364 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 10 | 14 | 12 | 12 | 13 | 10 | 9 | 10 | 7 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 454 mii | 888 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1 mil | 915 mii |
| din care stocuri | 6.010 | 54 mii | 63 mii | 47 mii | 54 mii | 14 mii | 15 mii | 19 mii | — | 16 mii |
| creanțe | 392 mii | 648 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 741 mii | 748 mii | 319 mii | 532 mii |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 186 mii | 172 mii | 115 mii | 312 mii | 184 mii | 501 mii | 375 mii | 728 mii | 367 mii |
| Cheltuieli în avans | 29 mii | 27 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | — | — |
| Datorii | 606 mii | 1,2 mil | 957 mii | 700 mii | 870 mii | 987 mii | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 640 mii |
| Capitaluri proprii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,5 mil | 2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 156 în județul Prahova și locul 1.927 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Prahova
- AGROMEC BUCOV SA · Bucov3,5 mil lei · 6 ang.
- ARAMDA SERV SRL · Pantazi (com. Valea Călugărească)3,2 mil lei · 12 ang.
- KOSAL - AGROSERV SRL · Târgșoru Nou (com. Ariceștii Rahtivani)3,2 mil lei · 4 ang.
- GAVSEM INTERNATIONAL SRL · Pantazi (com. Valea Călugărească)3,1 mil lei · 8 ang.
- PLAURIS PROD SRL · Ploiești3,1 mil lei · 6 ang.
- AGRIZIT SRL · Ploiești2,9 mil lei · 2 ang.
- AGRIANCA PRODSERV SRL · Ciupelnița (com. Dumbrava)2,8 mil lei · 6 ang.
- MARCOGEN ODAILE SRL · Puchenii Mari2,7 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre DARY COMAGRO SRL
Care este CUI-ul firmei DARY COMAGRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DARY COMAGRO SRL este 22282832, iar codul de TVA este RO22282832. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/2096/2007, iar codul EUID este ROONRC.J29/2096/2007.
Unde are sediul DARY COMAGRO SRL?
Sediul social al firmei DARY COMAGRO SRL este în MĂNEȘTI, Sat Mănești, Comuna Mănești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 107375, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DARY COMAGRO SRL?
Activitatea principală a firmei DARY COMAGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DARY COMAGRO SRL?
DARY COMAGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DARY COMAGRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 235). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DARY COMAGRO SRL?
În 2025, DARY COMAGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,1 mil lei și un profit net de 364 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DARY COMAGRO SRL plătitoare de TVA?
Da. DARY COMAGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.