CRIAM SRL
Str. CORNELIU COPOSU, bl. AN 23, sc. D, ap. 32, Municipiul Oradea, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 750 mii lei, pierdere netă 105 mii lei, 4 angajați.
Despre CRIAM SRL
CRIAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2011 cu numărul J05/79/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 27941870, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (cod CAEN 4771). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 750 mii lei (-14% față de 2024), o pierdere netă de 105 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 929 mii lei la 750 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 27941870
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/79/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 ianuarie 2011
- EUID
- ROONRC.J05/79/2011
- Cod poștal
- 410445
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 28.01.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 750 mii lei
- Pierdere netă
- 105 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 144 mii lei
- Datorii
- 41 mii lei
- Active totale
- 186 mii lei
- Marjă netă
- -14%
- Cifră / angajat
- 187 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 804 mii | 828 mii | 858 mii | 1 mil | 373 mii | 929 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 875 mii | 750 mii |
| Venituri totale | 805 mii | 835 mii | 878 mii | 1 mil | 384 mii | 936 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 876 mii | 750 mii |
| Cheltuieli totale | 722 mii | 843 mii | 900 mii | 917 mii | 496 mii | 803 mii | 1,1 mil | 902 mii | 855 mii | 837 mii |
| Profit / pierdere brută | 83 mii | -7.769 | -22 mii | 122 mii | -113 mii | 133 mii | 339 mii | 151 mii | 20 mii | -87 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | -16 mii | -31 mii | 112 mii | -115 mii | 125 mii | 327 mii | 142 mii | -358 | -105 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 9 | 10 | 7 | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 25 mii | 25 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | 35 mii | — | — | — |
| Active circulante | 266 mii | 277 mii | 251 mii | 302 mii | 203 mii | 315 mii | 514 mii | 405 mii | 291 mii | 186 mii |
| din care stocuri | 244 mii | 255 mii | 237 mii | 213 mii | 195 mii | 197 mii | 164 mii | 162 mii | 146 mii | 115 mii |
| creanțe | 4.530 | 1.542 | 1.336 | 232 | 1.046 | 3.065 | 5.596 | 44 mii | 36 mii | 39 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 21 mii | 12 mii | 89 mii | 7.000 | 115 mii | 344 mii | 199 mii | 109 mii | 31 mii |
| Datorii | 260 mii | 287 mii | 301 mii | 240 mii | 255 mii | 243 mii | 115 mii | 47 mii | 41 mii | 41 mii |
| Capitaluri proprii | 31 mii | 15 mii | -15 mii | 97 mii | -17 mii | 107 mii | 434 mii | 359 mii | 250 mii | 144 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 213 în județul Bihor și locul 803 din 6.141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.
Firme similare din județul Bihor
- DELTIMAG S.R.L. · Oradea840 mii lei · 5 ang.
- CLOPCE SHOP S.R.L. · Marghita834 mii lei · 1 ang.
- MILDORA COM SRL · Oradea814 mii lei · 3 ang.
- ZIPPERCOMPANY S.R.L. · Oradea744 mii lei · 2 ang.
- TREIYE SRL · Oradea681 mii lei · 5 ang.
- DANDARIAN SRL · Marghita676 mii lei · 4 ang.
- ROSE PAM SRL · Oradea649 mii lei · 1 ang.
- SPATIO MODA SRL · Oradea643 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre CRIAM SRL
Care este CUI-ul firmei CRIAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRIAM SRL este 27941870, iar codul de TVA este RO27941870. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/79/2011, iar codul EUID este ROONRC.J05/79/2011.
Unde are sediul CRIAM SRL?
Sediul social al firmei CRIAM SRL este în Str. CORNELIU COPOSU, bl. AN 23, sc. D, ap. 32, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410445, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRIAM SRL?
Activitatea principală a firmei CRIAM SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate”, cod CAEN 4771. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRIAM SRL?
CRIAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRIAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 681). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CRIAM SRL?
În 2025, CRIAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 750 mii lei și o pierdere netă de 105 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRIAM SRL plătitoare de TVA?
Da. CRIAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.