CODESENSE SRL
Str. CUZA VODĂ, Municipiul Roman, Neamț
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 491 mii lei, profit net 171 mii lei, 1 angajați.
Despre CODESENSE SRL
CODESENSE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2011 cu numărul J27/858/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29424314, cu sediul în Roman, județul Neamț. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 491 mii lei (-53% față de 2024), un profit net de 171 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 286 mii lei la 491 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 29424314
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/858/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J27/858/2011
- Cod poștal
- 611009
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 491 mii lei
- Profit net
- 171 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 172 mii lei
- Datorii
- 881 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 34,7%
- Cifră / angajat
- 491 mii lei
-53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 53% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 279 mii | 341 mii | 402 mii | 572 mii | 404 mii | 286 mii | 766 mii | 710 mii | 1,1 mil | 491 mii |
| Venituri totale | 294 mii | 349 mii | 478 mii | 638 mii | 475 mii | 376 mii | 889 mii | 767 mii | 1,1 mil | 500 mii |
| Cheltuieli totale | 163 mii | 157 mii | 184 mii | 256 mii | 226 mii | 338 mii | 525 mii | 221 mii | 335 mii | 317 mii |
| Profit / pierdere brută | 130 mii | 191 mii | 295 mii | 382 mii | 249 mii | 38 mii | 364 mii | 546 mii | 803 mii | 183 mii |
| Profit / pierdere netă | 127 mii | 188 mii | 290 mii | 376 mii | 245 mii | 36 mii | 358 mii | 539 mii | 771 mii | 171 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 139 mii | 113 mii | 401 mii | 480 mii | 729 mii | 652 mii | 660 mii | 766 mii | 658 mii | 882 mii |
| Active circulante | 183 mii | 374 mii | 571 mii | 706 mii | 621 mii | 512 mii | 500 mii | 671 mii | 926 mii | 242 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 307 mii | 306 mii | 311 mii | 341 mii | 510 |
| creanțe | 19 mii | 57 mii | 149 mii | 173 mii | 130 mii | 146 mii | 102 mii | 33 mii | 561 mii | 202 mii |
| casa și conturi la bănci | 164 mii | 318 mii | 421 mii | 533 mii | 491 mii | 60 mii | 91 mii | 325 mii | 3.593 | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.329 | 1.681 | — | 9.105 | — | — | — | 46 | — | — |
| Datorii | 37 mii | 17 mii | 161 mii | 64 mii | 40 mii | 46 mii | 347 mii | 313 mii | 738 mii | 881 mii |
| Venituri în avans | 64 mii | 59 mii | 308 mii | 252 mii | 186 mii | 134 mii | 91 mii | 148 mii | 76 mii | 71 mii |
| Capitaluri proprii | 225 mii | 412 mii | 503 mii | 879 mii | 1,1 mil | 985 mii | 722 mii | 976 mii | 771 mii | 172 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 83 în județul Neamț și locul 1.872 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Neamț
- MMM CLOUD - NATIVE DEVELOPMENT S.R.L. · Agapia555 mii lei · 1 ang.
- MIORITIC CLOUD OPS S.R.L. · Piatra Neamț485 mii lei · 1 ang.
- SEPTEMBER IDEAS S.R.L. · Roman473 mii lei · 1 ang.
- ANSER SOFTWARE S.R.L. · Nisiporești (com. Botești)457 mii lei · 1 ang.
- EMARD CONSULTING SRL · Almaș (com. Gîrcina)442 mii lei · 2 ang.
- ALSOFT SRL · Săvinești438 mii lei · 2 ang.
- IMPERA STUDIO S.R.L. · Piatra Neamț409 mii lei · 1 ang.
- HISERVICE SRL · Piatra Neamț405 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre CODESENSE SRL
Care este CUI-ul firmei CODESENSE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CODESENSE SRL este 29424314, iar codul de TVA este RO29424314. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/858/2011, iar codul EUID este ROONRC.J27/858/2011.
Unde are sediul CODESENSE SRL?
Sediul social al firmei CODESENSE SRL este în Str. CUZA VODĂ, Municipiul Roman, Neamț, județul Neamț, cod poștal 611009, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CODESENSE SRL?
Activitatea principală a firmei CODESENSE SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CODESENSE SRL?
CODESENSE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CODESENSE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0753 *** 716). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CODESENSE SRL?
În 2025, CODESENSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 491 mii lei și un profit net de 171 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CODESENSE SRL plătitoare de TVA?
Da. CODESENSE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.