Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA5 ani pe piață

BREAKPOINT IT S.R.L.

CUI 44590078J2021003359122

POET ANDREI MUREȘANU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 17,2 mil lei, profit net 1 mil lei, 27 angajați.

Despre BREAKPOINT IT S.R.L.

BREAKPOINT IT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2021 cu numărul J2021003359122 și codul unic de înregistrare (CUI) 44590078, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17,2 mil lei (+22% față de 2024), un profit net de 1 mil lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 75 mii lei la 17,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2022.

Date de identificare

CUI
44590078
Nr. Registrul Comerțului
J2021003359122
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021003359122
Cod poștal
400071

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
17,2 mil lei

+22% față de 2024

Profit net
1 mil lei
Angajați (medie)
27
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
1,6 mil lei
Active totale
3,3 mil lei
Marjă netă
6,1%
Cifră / angajat
638 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil20 mil2021: cifra de afaceri 74.927 lei; pierdere netă 81.197 lei20212022: cifra de afaceri 4.938.704 lei; profit net 25.318 lei20222023: cifra de afaceri 8.817.205 lei; profit net 636.397 lei20232024: cifra de afaceri 14.146.656 lei; profit net 620.778 lei20242025: cifra de afaceri 17.218.064 lei; profit net 1.049.120 lei2025
Indicator (lei)20212022202320242025
Cifra de afaceri netă75 mii4,9 mil8,8 mil14,1 mil17,2 mil
Venituri totale75 mii4,9 mil8,8 mil14,1 mil17,3 mil
Cheltuieli totale155 mii4,9 mil8,1 mil13,4 mil16 mil
Profit / pierdere brută-80 mii75 mii747 mii729 mii1,2 mil
Profit / pierdere netă-81 mii25 mii636 mii621 mii1 mil
Număr mediu de angajați2472527
Active imobilizate—57 mii40 mii43 mii70 mii
Active circulante81 mii617 mii1 mil2,1 mil3,2 mil
creanțe29 mii183 mii568 mii1,1 mil1,9 mil
casa și conturi la bănci52 mii434 mii474 mii998 mii1,3 mil
Cheltuieli în avans—8.33221 mii22 mii20 mii
Datorii162 mii737 mii521 mii1,1 mil1,6 mil
Provizioane————109 mii
Capitaluri proprii-80 mii-55 mii582 mii1 mil1,6 mil
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 80 din 1.993 în județul Cluj și locul 376 din 14.288 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Întrebări frecvente despre BREAKPOINT IT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei BREAKPOINT IT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BREAKPOINT IT S.R.L. este 44590078, iar codul de TVA este RO44590078. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021003359122, iar codul EUID este ROONRC.J2021003359122.

Unde are sediul BREAKPOINT IT S.R.L.?

Sediul social al firmei BREAKPOINT IT S.R.L. este în POET ANDREI MUREȘANU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400071, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BREAKPOINT IT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei BREAKPOINT IT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BREAKPOINT IT S.R.L.?

BREAKPOINT IT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2021, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BREAKPOINT IT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 201). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BREAKPOINT IT S.R.L.?

În 2025, BREAKPOINT IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 17,2 mil lei și un profit net de 1 mil lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BREAKPOINT IT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. BREAKPOINT IT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează