BELAGNES SRL
Sat Boboiești, Comuna Pipirig, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 58 mii lei, 9 angajați.
Despre BELAGNES SRL
BELAGNES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2005 cu numărul J27/1089/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17786248, cu sediul în Boboiești (com. Pipirig), județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 58 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 293 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 17786248
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/1089/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iulie 2005
- EUID
- ROONRC.J27/1089/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2010
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 58 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 219 mii lei
- Datorii
- 248 mii lei
- Active totale
- 467 mii lei
- Marjă netă
- 3,9%
- Cifră / angajat
- 166 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 527 mii | 467 mii | 385 mii | 293 mii | 347 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 527 mii | 468 mii | 389 mii | 293 mii | 348 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 526 mii | 518 mii | 410 mii | 309 mii | 340 mii | 968 mii | 1,7 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 947 | -50 mii | -21 mii | -16 mii | 7.251 | 193 mii | 135 mii | 82 mii |
| Profit / pierdere netă | 333 | -55 mii | -24 mii | -19 mii | 3.777 | 181 mii | 93 mii | 58 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 5 | 4 | 5 | 5 | 7 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 100 mii | 73 mii | 73 mii | 73 mii | 73 mii | 77 mii | 138 mii | 150 mii |
| Active circulante | 187 mii | 109 mii | 59 mii | 142 mii | 222 mii | 313 mii | 474 mii | 317 mii |
| din care stocuri | 182 mii | 102 mii | 46 mii | 133 mii | 213 mii | 177 mii | 87 mii | 131 mii |
| creanțe | 22 mii | 10 mii | 2.736 | 2.424 | 8.049 | 67 mii | 305 mii | 294 mii |
| casa și conturi la bănci | -17 mii | -3.899 | 11 mii | 6.224 | 583 | 69 mii | 82 mii | -108 mii |
| Datorii | 207 mii | 157 mii | 131 mii | 233 mii | 309 mii | 197 mii | 357 mii | 248 mii |
| Capitaluri proprii | 80 mii | 25 mii | 574 | -18 mii | -14 mii | 193 mii | 254 mii | 219 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 118 din 812 în județul Neamț și locul 6.158 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Neamț
- TARZAN PROD COM SRL · Timișești1,5 mil lei · 1 ang.
- CONSUMCOOP CETATEA SOCIETATE COOPERATIVĂ · Vânători-Neamț1,5 mil lei · 8 ang.
- MAGIC SHOP MARKET SRL · Piatra Neamț1,5 mil lei · 3 ang.
- MURARITA TRANSEDI S.R.L. · Roman1,5 mil lei · 3 ang.
- IACOB ANAIS INVEST S.R.L. · Oniceni1,5 mil lei · 3 ang.
- DAMARIS COM SRL · Piatra Neamț1,5 mil lei · 5 ang.
- MARKET POWER CS S.R.L. · Tazlău1,4 mil lei · 3 ang.
- ONCASIM SRL · Roman1,4 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 331/321/202505.02.2025
validare poprire
Judecătoria Targuneamt · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre BELAGNES SRL
Care este CUI-ul firmei BELAGNES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BELAGNES SRL este 17786248, iar codul de TVA este RO17786248. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1089/2005, iar codul EUID este ROONRC.J27/1089/2005.
Unde are sediul BELAGNES SRL?
Sediul social al firmei BELAGNES SRL este în Sat Boboiești, Comuna Pipirig, Neamț, Boboiești (com. Pipirig), județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BELAGNES SRL?
Activitatea principală a firmei BELAGNES SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BELAGNES SRL?
BELAGNES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BELAGNES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BELAGNES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Boboiești (com. Pipirig) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BELAGNES SRL?
În 2025, BELAGNES SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 58 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BELAGNES SRL plătitoare de TVA?
Da. BELAGNES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Boboiești (com. Pipirig)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Neamț
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Neamț
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Neamț
- Compară BELAGNES SRL cu alte firme