BEKTAS IMPEX SRL
BASARABIA, bl. L13C+D, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 350 mii lei, profit net 212 mii lei, 1 angajați.
Despre BEKTAS IMPEX SRL
BEKTAS IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2009 cu numărul J40/4961/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 3684442, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 350 mii lei, un profit net de 212 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 238 mii lei la 350 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 3684442
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/4961/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J40/4961/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 350 mii lei
- Profit net
- 212 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 476 mii lei
- Datorii
- 173 mii lei
- Active totale
- 649 mii lei
- Marjă netă
- 60,5%
- Cifră / angajat
- 350 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 202 mii | 219 mii | 229 mii | 238 mii | 75 mii | — | — | 110 mii | 348 mii | 350 mii |
| Venituri totale | 216 mii | 219 mii | 229 mii | 253 mii | 75 mii | 0 | 0 | 110 mii | 348 mii | 350 mii |
| Cheltuieli totale | 51 mii | 135 mii | 83 mii | 90 mii | 83 mii | 66 mii | 30 mii | 88 mii | 125 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere brută | 166 mii | 84 mii | 146 mii | 163 mii | -7.628 | -66 mii | -30 mii | 21 mii | 224 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere netă | 159 mii | 77 mii | 139 mii | 155 mii | -9.715 | -66 mii | -30 mii | 18 mii | 219 mii | 212 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 315 mii | 591 mii | 553 mii | 514 mii | 476 mii | 437 mii | 423 mii | 357 mii | 369 mii | 340 mii |
| Active circulante | 340 mii | 122 mii | 164 mii | 143 mii | 117 mii | 54 mii | 48 mii | 171 mii | 264 mii | 310 mii |
| din care stocuri | 62 mii | -1.708 | -1.708 | — | -784 | -1.708 | -1.708 | -1.708 | — | — |
| creanțe | 105 mii | 25 mii | 83 mii | 60 mii | 41 mii | 41 mii | 42 mii | 71 mii | 35 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 173 mii | 98 mii | 83 mii | 83 mii | 76 mii | 15 mii | 8.446 | 101 mii | 229 mii | 261 mii |
| Cheltuieli în avans | 107 mii | — | 3 | 3 | 3 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 270 mii | 178 mii | 43 mii | 163 mii | 108 mii | 73 mii | 83 mii | 122 mii | 131 mii | 173 mii |
| Capitaluri proprii | 492 mii | 535 mii | 674 mii | 494 mii | 485 mii | 419 mii | 388 mii | 406 mii | 502 mii | 476 mii |
| din care capital subscris vărsat | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.322 din 2.401 în județul București și locul 15.383 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- MINI MARKET LA ROSA BLUE SRL · București Sector 5351 mii lei · 1 ang.
- TECH DESK S.R.L. · București Sector 4351 mii lei · 1 ang.
- GRIMM GROUP LOGISTIC S.R.L. · București Sector 3350 mii lei · 2 ang.
- PROSPERA DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 5350 mii lei · 0 ang.
- ROMADA EXIM SRL · București Sector 6350 mii lei · 1 ang.
- TEODORA GMG IMPEX SRL · București Sector 3349 mii lei · 1 ang.
- MIRA - DEP S.R.L. · București Sector 5349 mii lei · 1 ang.
- MIRASILV ALEX SRL · București Sector 5348 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17698/300/202611.05.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 22332/300/202528.07.2025
pretenţii
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 20528/300/202308.08.2023
pretenţii
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre BEKTAS IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei BEKTAS IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BEKTAS IMPEX SRL este 3684442, iar codul de TVA este RO3684442. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/4961/2009, iar codul EUID este ROONRC.J40/4961/2009.
Unde are sediul BEKTAS IMPEX SRL?
Sediul social al firmei BEKTAS IMPEX SRL este în BASARABIA, bl. L13C+D, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BEKTAS IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei BEKTAS IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BEKTAS IMPEX SRL?
BEKTAS IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BEKTAS IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BEKTAS IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BEKTAS IMPEX SRL?
În 2025, BEKTAS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 350 mii lei și un profit net de 212 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BEKTAS IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. BEKTAS IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 4711 din județul București
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul București
- Compară BEKTAS IMPEX SRL cu alte firme