BAM MARKET SRL
Calea MĂNĂȘTUR, bl. D8, ap. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 25,5 mil lei, profit net 420 mii lei, 33 angajați.
Despre BAM MARKET SRL
BAM MARKET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2011 cu numărul J2011000155122 și codul unic de înregistrare (CUI) 27972752, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 25,5 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 420 mii lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,3 mil lei la 25,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 februarie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 27972752
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000155122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000155122
- Cod poștal
- 400663
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 04.02.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 25,5 mil lei
- Profit net
- 420 mii lei
- Angajați (medie)
- 33
- Capitaluri proprii
- 421 mii lei
- Datorii
- 5,9 mil lei
- Active totale
- 6,4 mil lei
- Marjă netă
- 1,6%
- Cifră / angajat
- 773 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,5 mil | 7,2 mil | 8,8 mil | 9,5 mil | 11,3 mil | 11,3 mil | 14,6 mil | 19,7 mil | 23,7 mil | 25,5 mil |
| Venituri totale | 4,5 mil | 7,2 mil | 8,8 mil | 9,5 mil | 11,3 mil | 11,3 mil | 14,7 mil | 19,8 mil | 23,7 mil | 25,5 mil |
| Cheltuieli totale | 4,4 mil | 7,2 mil | 8,8 mil | 9,5 mil | 11,1 mil | 11,1 mil | 13,9 mil | 19 mil | 23,1 mil | 25 mil |
| Profit / pierdere brută | 67 mii | 49 mii | 9.978 | 84 mii | 173 mii | 211 mii | 753 mii | 746 mii | 556 mii | 519 mii |
| Profit / pierdere netă | 56 mii | 39 mii | 3.991 | 68 mii | 156 mii | 173 mii | 668 mii | 630 mii | 456 mii | 420 mii |
| Număr mediu de angajați | 15 | 18 | 20 | 21 | 21 | 25 | 28 | 32 | 36 | 33 |
| Active imobilizate | 232 mii | 309 mii | 276 mii | 327 mii | 351 mii | 488 mii | 451 mii | 860 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 5 mil |
| din care stocuri | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 3,9 mil | 4,8 mil |
| creanțe | 80 mii | 41 mii | 46 mii | 39 mii | 113 mii | 82 mii | 103 mii | 139 mii | 87 mii | 143 mii |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 91 mii | 100 mii | 158 mii | 291 mii | 290 mii | 832 mii | 405 mii | 92 mii | 102 mii |
| Datorii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 4,3 mil | 5,9 mil |
| Capitaluri proprii | 484 mii | 523 mii | 527 mii | 595 mii | 698 mii | 871 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 421 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 813 în județul Cluj și locul 210 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Cluj
- FLAVIANDA CRISAN SRL · Cluj-Napoca25,9 mil lei · 28 ang.
- PLUS INVEST SRL · Mintiu Gherlii24,6 mil lei · 60 ang.
- FINISARE TIPOGRAFICA S.R.L. · Iara23,7 mil lei · 23 ang.
- PANIIND MARKET SRL · Dej22,9 mil lei · 30 ang.
- BUCURCRISS SRL · Gădălin (com. Jucu)22,2 mil lei · 39 ang.
- TRANSILVANIA HEALING MED S.R.L. · Cluj-Napoca21,5 mil lei · 9 ang.
- COSAMB IMPEX SRL · Cluj-Napoca20,4 mil lei · 24 ang.
- ELSO SRL · Cluj-Napoca18,9 mil lei · 47 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 26121/211/202618.08.2026
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 25725/211/202613.08.2026
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 24675/211/202605.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 13823/211/2026/a106.05.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 13823/211/202605.05.2026
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 6582/285/202513.11.2025
validare poprire
Judecătoria Radauti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 6583/285/202513.11.2025
validare poprire
Judecătoria Radauti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 6077/285/202520.10.2025
validare poprire
Judecătoria Radauti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 19436/211/202501.08.2025
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 12959/211/202415.07.2025
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Întrebări frecvente despre BAM MARKET SRL
Care este CUI-ul firmei BAM MARKET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BAM MARKET SRL este 27972752, iar codul de TVA este RO27972752. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000155122, iar codul EUID este ROONRC.J2011000155122.
Unde are sediul BAM MARKET SRL?
Sediul social al firmei BAM MARKET SRL este în Calea MĂNĂȘTUR, bl. D8, ap. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400663, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BAM MARKET SRL?
Activitatea principală a firmei BAM MARKET SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BAM MARKET SRL?
BAM MARKET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BAM MARKET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 356). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BAM MARKET SRL?
În 2025, BAM MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 25,5 mil lei și un profit net de 420 mii lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BAM MARKET SRL plătitoare de TVA?
Da. BAM MARKET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 februarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Cluj-Napoca
- Firme cu CAEN 4711 din județul Cluj
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Cluj
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Cluj
- Beneficiari de fonduri din județul Cluj
- Compară BAM MARKET SRL cu alte firme