ASTER PREMIUM SRL
Gen. Gheorghe Mărdărescu, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 10,9 mil lei, profit net 154 mii lei, 42 angajați.
Despre ASTER PREMIUM SRL
ASTER PREMIUM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2009 cu numărul J2009000974050 și codul unic de înregistrare (CUI) 25815581, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente” (cod CAEN 4637). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,9 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 154 mii lei și 42 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,2 mil lei la 10,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25815581
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000974050
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 iulie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000974050
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 28.07.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,9 mil lei
- Profit net
- 154 mii lei
- Angajați (medie)
- 42
- Capitaluri proprii
- 5,7 mil lei
- Datorii
- 10,4 mil lei
- Active totale
- 16,3 mil lei
- Marjă netă
- 1,4%
- Cifră / angajat
- 260 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,2 mil | 7,8 mil | 7,7 mil | 8,9 mil | 6,2 mil | 8,2 mil | 9,2 mil | 9,7 mil | 10,5 mil | 10,9 mil |
| Venituri totale | 7,4 mil | 8 mil | 8 mil | 9,2 mil | 6,6 mil | 9,8 mil | 10 mil | 10,1 mil | 15,5 mil | 11,3 mil |
| Cheltuieli totale | 6,7 mil | 7,5 mil | 7,5 mil | 8,7 mil | 6,3 mil | 8,1 mil | 9,5 mil | 10 mil | 12,9 mil | 11,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 690 mii | 533 mii | 474 mii | 509 mii | 298 mii | 1,7 mil | 503 mii | 137 mii | 2,6 mil | 198 mii |
| Profit / pierdere netă | 606 mii | 404 mii | 345 mii | 385 mii | 251 mii | 1,6 mil | 441 mii | 100 mii | 2,2 mil | 154 mii |
| Număr mediu de angajați | 43 | 45 | 48 | 45 | 31 | 43 | 44 | 48 | 45 | 42 |
| Active imobilizate | 3,4 mil | 3,4 mil | 4,6 mil | 4 mil | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 9,3 mil | 11,3 mil | 12,5 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 3 mil |
| din care stocuri | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 974 mii | 1,3 mil |
| creanțe | 883 mii | 741 mii | 811 mii | 511 mii | 369 mii | 1,2 mil | 490 mii | 622 mii | 774 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | -621 mii | 83 mii | 164 mii | 72 mii | 868 mii | 100 mii | 120 mii | 96 mii | 102 mii | 81 mii |
| Cheltuieli în avans | 40 mii | 38 mii | 36 mii | 55 mii | 73 mii | 98 mii | 170 mii | 376 mii | 627 mii | 717 mii |
| Datorii | 2,8 mil | 3,6 mil | 4,7 mil | 4,2 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 8,8 mil | 9,2 mil | 10,4 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | 250 mii | 207 mii | 896 mii | 277 mii | 121 mii | 94 mii | 66 mii | 39 mii |
| Provizioane | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 85 mii | 85 mii |
| Capitaluri proprii | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 5,6 mil | 5,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii | 455 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 18 în județul Bihor și locul 44 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4637 – Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente.
Firme similare din județul Bihor
- TRUMF IMPEX SRL · Oradea17,9 mil lei · 12 ang.
- PROTIMIX IMPEX SRL · Oradea7,3 mil lei · 1 ang.
- NUSI SERV SRL · Salonta3,9 mil lei · 4 ang.
- CAFFE CONCEPT S.R.L. · Oradea2,2 mil lei · 3 ang.
- COFFAGAR S.R.L. · Oradea2,2 mil lei · 2 ang.
- IBER CONSTRUCT SRL · Livada De Bihor (com. Nojorid)1,2 mil lei · 2 ang.
- FELMARI PROD SRL · Oradea1,1 mil lei · 1 ang.
- QUANTUM REFLEXIVE INVEST S.R.L. · Oradea721 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4637 – Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Întrebări frecvente despre ASTER PREMIUM SRL
Care este CUI-ul firmei ASTER PREMIUM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASTER PREMIUM SRL este 25815581, iar codul de TVA este RO25815581. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000974050, iar codul EUID este ROONRC.J2009000974050.
Unde are sediul ASTER PREMIUM SRL?
Sediul social al firmei ASTER PREMIUM SRL este în Gen. Gheorghe Mărdărescu, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ASTER PREMIUM SRL?
Activitatea principală a firmei ASTER PREMIUM SRL este „Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente”, cod CAEN 4637. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ASTER PREMIUM SRL?
ASTER PREMIUM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ASTER PREMIUM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 394). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ASTER PREMIUM SRL?
În 2025, ASTER PREMIUM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,9 mil lei și un profit net de 154 mii lei, cu 42 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ASTER PREMIUM SRL plătitoare de TVA?
Da. ASTER PREMIUM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.