ANDRIVALEX COM S.R.L.
Sat Stroiești, Comuna Stroiești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 319 mii lei, pierdere netă 54 mii lei, 1 angajați.
Despre ANDRIVALEX COM S.R.L.
ANDRIVALEX COM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2019 cu numărul J2019000112336 și codul unic de înregistrare (CUI) 40416649, cu sediul în Stroiești, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 319 mii lei (-17% față de 2024), o pierdere netă de 54 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 136 mii lei la 319 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 40416649
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000112336
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000112336
- Cod poștal
- 727500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.01.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 319 mii lei
- Pierdere netă
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 38 mii lei
- Datorii
- 89 mii lei
- Active totale
- 127 mii lei
- Marjă netă
- -17%
- Cifră / angajat
- 319 mii lei
-17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 75 mii | 120 mii | 136 mii | 274 mii | 353 mii | 383 mii | 319 mii |
| Venituri totale | 75 mii | 120 mii | 136 mii | 274 mii | 353 mii | 381 mii | 319 mii |
| Cheltuieli totale | 76 mii | 126 mii | 139 mii | 262 mii | 353 mii | 275 mii | 370 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.648 | -6.154 | -2.558 | 12 mii | -186 | 106 mii | -50 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.525 | -7.263 | -3.921 | 9.730 | -3.713 | 100 mii | -54 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 29 | — | — | — | — | — | 41 mii |
| Active circulante | 20 mii | 20 mii | 24 mii | 45 mii | 39 mii | 156 mii | 86 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 9.851 | 16 mii | 32 mii | 30 mii | 76 mii | 56 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 6.653 | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.656 | 9.713 | 7.975 | 13 mii | 9.142 | 73 mii | 13 mii |
| Datorii | 22 mii | 29 mii | 37 mii | 49 mii | 46 mii | 64 mii | 89 mii |
| Capitaluri proprii | -2.325 | -9.588 | -14 mii | -3.779 | -7.492 | 92 mii | 38 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Suceava
- TINACRIS SRL · Liteni320 mii lei · 2 ang.
- LORIANI SRL · Brodina320 mii lei · 1 ang.
- BUCOVINA MIX S.R.L. · Capu Câmpului319 mii lei · 1 ang.
- BUZILĂ COM-GRES S.R.L. · Bălăceana319 mii lei · 2 ang.
- PARPOP COM SRL · Gura Humorului317 mii lei · 1 ang.
- ZALPETMAR S.R.L. · Liteni317 mii lei · 1 ang.
- CĂLIN & CĂLINA SRL · Vicovu De Sus317 mii lei · 1 ang.
- ROCO-MIA SERV SRL · Glodu (com. Panaci)316 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 29.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre ANDRIVALEX COM S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ANDRIVALEX COM S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDRIVALEX COM S.R.L. este 40416649, iar codul de TVA este RO40416649. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000112336, iar codul EUID este ROONRC.J2019000112336.
Unde are sediul ANDRIVALEX COM S.R.L.?
Sediul social al firmei ANDRIVALEX COM S.R.L. este în Sat Stroiești, Comuna Stroiești, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANDRIVALEX COM S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ANDRIVALEX COM S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată ANDRIVALEX COM S.R.L.?
ANDRIVALEX COM S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANDRIVALEX COM S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 554). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ANDRIVALEX COM S.R.L.?
În 2025, ANDRIVALEX COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 319 mii lei și o pierdere netă de 54 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANDRIVALEX COM S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ANDRIVALEX COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/40416649API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.