ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL
Gării, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 7.937 lei, 9 angajați.
Despre ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL
ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 aprilie 2017 cu numărul J2017001832121 și codul unic de înregistrare (CUI) 37434912, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 7.937 lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 mai 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37434912
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001832121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001832121
- Cod poștal
- 400201
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 12.05.2017
din 12.05.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 7.937 lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 157 mii lei
- Datorii
- 626 mii lei
- Active totale
- 783 mii lei
- Marjă netă
- 0,4%
- Cifră / angajat
- 219 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 443 mii | 25 mii | 16 mii | 436 mii | 570 mii | 92 mii | 151 mii | 6.287 | 12 mii |
| Profit / pierdere netă | 427 mii | 11 mii | 4.325 | 422 mii | 555 mii | 81 mii | 138 mii | 5.203 | 7.937 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 13 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 10 | 9 |
| Active imobilizate | 170 mii | 416 mii | 322 mii | 318 mii | 508 mii | 906 mii | 679 mii | 477 mii | 455 mii |
| Active circulante | 686 mii | 507 mii | 453 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 742 mii | 878 mii | 795 mii | 328 mii |
| din care stocuri | 1.200 | 24 mii | 33 mii | 28 mii | 91 mii | 17 mii | 28 mii | 121 mii | 69 mii |
| creanțe | 620 mii | 185 mii | 275 mii | 645 mii | 710 mii | 509 mii | 348 mii | 535 mii | 166 mii |
| casa și conturi la bănci | 64 mii | 297 mii | 145 mii | 514 mii | 319 mii | 216 mii | 501 mii | 139 mii | 93 mii |
| Datorii | 428 mii | 484 mii | 332 mii | 735 mii | 508 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 626 mii |
| Capitaluri proprii | 428 mii | 438 mii | 443 mii | 769 mii | 1,1 mil | 107 mii | 143 mii | 149 mii | 157 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 123 în județul Cluj și locul 803 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Cluj
- DANYFER SRL · Cluj-Napoca2,1 mil lei · 7 ang.
- TARGET INTERNATIONAL SRL · Cluj-Napoca2 mil lei · 6 ang.
- ATFABET CONSTRUCT SRL · Luna De Sus (com. Florești)2 mil lei · 8 ang.
- EUROBUSINESS CONTROL & CONSULT SRL · Cluj-Napoca2 mil lei · 4 ang.
- LIXIADO SRL · Săcuieu1,9 mil lei · 6 ang.
- TRANSCROWN SRL · Valea Drăganului (com. Poieni)1,8 mil lei · 8 ang.
- ALINSERV SRL · Iclod1,8 mil lei · 8 ang.
- SURAN INVESTMENT SRL · Plăiești (com. Moldovenești)1,8 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă
- 7735 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport aerian
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL este 37434912, iar codul de TVA este RO37434912. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001832121, iar codul EUID este ROONRC.J2017001832121.
Unde are sediul ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL este în Gării, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400201, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 782). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL?
În 2025, ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 7.937 lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 mai 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.