Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

LIXIADO SRL

CUI 28886340J2011001892121

Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, pierdere netă 48 mii lei, 6 angajați.

Despre LIXIADO SRL

LIXIADO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2011 cu numărul J2011001892121 și codul unic de înregistrare (CUI) 28886340, cu sediul în Săcuieu, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-49% față de 2024), o pierdere netă de 48 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 7 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2012.

Date de identificare

CUI
28886340
Nr. Registrul Comerțului
J2011001892121
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 iulie 2011
EUID
ROONRC.J2011001892121
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2012

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,9 mil lei

-49% față de 2024

Pierdere netă
48 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
2,2 mil lei
Datorii
2 mil lei
Active totale
4,2 mil lei
Marjă netă
-2,6%
Cifră / angajat
315 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 659.032 lei; profit net 135.161 lei20162017: cifra de afaceri 1.193.251 lei; profit net 86.246 lei20172018: cifra de afaceri 1.740.631 lei; profit net 314.939 lei20182019: cifra de afaceri 5.823.031 lei; profit net 617.805 lei20192020: cifra de afaceri 5.946.069 lei; profit net 801.153 lei20202021: cifra de afaceri 6.951.413 lei; profit net 1.286.138 lei20212022: cifra de afaceri 10.774.567 lei; profit net 1.527.790 lei20222023: cifra de afaceri 9.857.521 lei; profit net 2.369.174 lei20232024: cifra de afaceri 3.682.283 lei; profit net 819.712 lei20242025: cifra de afaceri 1.890.722 lei; pierdere netă 48.242 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă659 mii1,2 mil1,7 mil5,8 mil5,9 mil7 mil10,8 mil9,9 mil3,7 mil1,9 mil
Venituri totale659 mii1,2 mil1,8 mil5,9 mil5,9 mil7 mil11 mil9,9 mil3,7 mil1,9 mil
Cheltuieli totale497 mii1,1 mil1,4 mil5,2 mil5 mil5,5 mil9,2 mil7,2 mil2,8 mil2 mil
Profit / pierdere brută162 mii99 mii332 mii703 mii956 mii1,5 mil1,8 mil2,7 mil964 mii-40 mii
Profit / pierdere netă135 mii86 mii315 mii618 mii801 mii1,3 mil1,5 mil2,4 mil820 mii-48 mii
Număr mediu de angajați22457810976
Active imobilizate204 mii286 mii243 mii417 mii553 mii559 mii997 mii752 mii1,4 mil1,5 mil
Active circulante273 mii333 mii710 mii1,6 mil1,4 mil3,3 mil2,7 mil4,2 mil3,7 mil2,6 mil
din care stocuri4.73337411.0413.3414.1013.7213.0953.0953.095
creanțe236 mii187 mii323 mii1,5 mil469 mii2,4 mil1,9 mil3,9 mil3,6 mil2,6 mil
casa și conturi la bănci32 mii146 mii387 mii84 mii892 mii896 mii865 mii242 mii83 mii44 mii
Cheltuieli în avans———————25 mii25 mii19 mii
Datorii287 mii384 mii444 mii1,3 mil875 mii2 mil2,2 mil1,1 mil1,2 mil2 mil
Capitaluri proprii190 mii236 mii509 mii763 mii1 mil1,8 mil1,5 mil3,9 mil3,9 mil2,2 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 62 din 123 în județul Cluj și locul 818 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 917/1285/202529.12.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 74/1285/202512.02.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 175/336/202528.01.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Viseudesus · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 2117/242/202423.07.2024

    încuviinţarea executării silite DOSAR EXEC. NR. 1014/2024, E-MAIL

    Judecătoria Huedin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre LIXIADO SRL

Care este CUI-ul firmei LIXIADO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LIXIADO SRL este 28886340, iar codul de TVA este RO28886340. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001892121, iar codul EUID este ROONRC.J2011001892121.

Unde are sediul LIXIADO SRL?

Sediul social al firmei LIXIADO SRL este în Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are LIXIADO SRL?

Activitatea principală a firmei LIXIADO SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată LIXIADO SRL?

LIXIADO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma LIXIADO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 032). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are LIXIADO SRL?

În 2025, LIXIADO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și o pierdere netă de 48 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este LIXIADO SRL plătitoare de TVA?

Da. LIXIADO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează