ALE COMMERCE S.R.L.
HĂȚIȘULUI, bl. H11, sc. 1, et. 3, ap. 11, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 12 mii lei, 3 angajați.
Despre ALE COMMERCE S.R.L.
ALE COMMERCE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2024 cu numărul J2024010342406 și codul unic de înregistrare (CUI) 50128015, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+134% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 50128015
- Nr. Registrul Comerțului
- J2024010342406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 2024
- EUID
- ROONRC.J2024010342406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -1.277 lei
- Datorii
- 196 mii lei
- Active totale
- 194 mii lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 609 mii lei
+134% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (101%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 780 mii | 1,8 mil |
| Venituri totale | 780 mii | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 793 mii | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | -13 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | -13 mii | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 3.499 | 2.499 |
| Active circulante | 101 mii | 190 mii |
| din care stocuri | 178 mii | 161 mii |
| creanțe | 24 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | -101 mii | 2.155 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.560 |
| Datorii | 117 mii | 196 mii |
| Capitaluri proprii | -13 mii | -1.277 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 485 din 2.401 în județul București și locul 5.181 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- RAHMAT INTERNATIONAL CO S.R.L. · București Sector 11,8 mil lei · 0 ang.
- ANDORA MARKET UNIVERSAL SRL · București Sector 61,8 mil lei · 4 ang.
- POWER NEX S.R.L. · București Sector 61,8 mil lei · 1 ang.
- MARKET BASARABIA S.R.L. · București Sector 21,8 mil lei · 2 ang.
- DRAG UNIC CONCEPT SRL · București Sector 61,8 mil lei · 16 ang.
- RARO-NAN TRANS S.R.L. · București Sector 61,8 mil lei · 3 ang.
- SAVA INVENT SRL · București Sector 61,8 mil lei · 1 ang.
- TEC MARKET S.R.L. · București Sector 61,8 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 20.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre ALE COMMERCE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ALE COMMERCE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALE COMMERCE S.R.L. este 50128015, iar codul de TVA este RO50128015. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2024010342406, iar codul EUID este ROONRC.J2024010342406.
Unde are sediul ALE COMMERCE S.R.L.?
Sediul social al firmei ALE COMMERCE S.R.L. este în HĂȚIȘULUI, bl. H11, sc. 1, et. 3, ap. 11, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALE COMMERCE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ALE COMMERCE S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALE COMMERCE S.R.L.?
ALE COMMERCE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2024, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALE COMMERCE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 707). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALE COMMERCE S.R.L.?
În 2025, ALE COMMERCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 12 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALE COMMERCE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ALE COMMERCE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 4711 din județul București
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul București
- Compară ALE COMMERCE S.R.L. cu alte firme