Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare7 ani pe piață

AINSIDERS S.R.L.

CUI 40814482J2019001203125

ACAD. DAVID PRODAN, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 421 mii lei, 1 angajați.

Despre AINSIDERS S.R.L.

AINSIDERS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2019 cu numărul J2019001203125 și codul unic de înregistrare (CUI) 40814482, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+53% față de 2024), un profit net de 421 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 martie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
40814482
Nr. Registrul Comerțului
J2019001203125
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019001203125
Cod poștal
400275

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 19.03.2020

TVA la încasare
Da

din 19.03.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,4 mil lei

+53% față de 2024

Profit net
421 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
421 mii lei
Datorii
313 mii lei
Active totale
735 mii lei
Marjă netă
17,9%
Cifră / angajat
2,4 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2019: cifra de afaceri 274.504 lei; profit net 219.167 lei20192020: cifra de afaceri 368.367 lei; profit net 211.219 lei20202021: cifra de afaceri 1.357.866 lei; profit net 669.848 lei20212022: cifra de afaceri 2.389.341 lei; profit net 1.491.000 lei20222023: cifra de afaceri 1.790.807 lei; profit net 461.432 lei20232024: cifra de afaceri 1.541.301 lei; pierdere netă 234.876 lei20242025: cifra de afaceri 2.357.366 lei; profit net 420.894 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă275 mii368 mii1,4 mil2,4 mil1,8 mil1,5 mil2,4 mil
Venituri totale275 mii368 mii1,4 mil2,5 mil2 mil1,5 mil2,4 mil
Cheltuieli totale47 mii147 mii674 mii948 mii1,5 mil1,8 mil1,8 mil
Profit / pierdere brută227 mii222 mii706 mii1,5 mil478 mii-235 mii553 mii
Profit / pierdere netă219 mii211 mii670 mii1,5 mil461 mii-235 mii421 mii
Număr mediu de angajați———11—1
Active imobilizate—134197 mii353 mii404 mii295 mii183 mii
Active circulante221 mii501 mii968 mii1,8 mil1,2 mil299 mii552 mii
din care stocuri——2.4083618.76543 mii8.263
creanțe18 mii53 mii147 mii1 mil174 mii227 mii536 mii
casa și conturi la bănci203 mii448 mii819 mii819 mii976 mii29 mii8.222
Datorii1.15661 mii65 mii684 mii467 mii178 mii313 mii
Venituri în avans—9.679—————
Capitaluri proprii219 mii431 mii1,1 mil1,5 mil1,1 mil417 mii421 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1062 Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
  • 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
  • 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3513 Transportul energiei electrice
  • 3514 Distribuția energiei electrice
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 3516 Depozitarea energiei electrice
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre AINSIDERS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei AINSIDERS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AINSIDERS S.R.L. este 40814482, iar codul de TVA este RO40814482. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001203125, iar codul EUID este ROONRC.J2019001203125.

Unde are sediul AINSIDERS S.R.L.?

Sediul social al firmei AINSIDERS S.R.L. este în ACAD. DAVID PRODAN, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400275, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AINSIDERS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei AINSIDERS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 51 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AINSIDERS S.R.L.?

AINSIDERS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AINSIDERS S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AINSIDERS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are AINSIDERS S.R.L.?

În 2025, AINSIDERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 421 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AINSIDERS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. AINSIDERS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 19 martie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 27 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/40814482

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează