ZHT INSTAL SRL
ARIEȘULUI, sc. 5, et. 1, ap. 43, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 382 mii lei, profit net 244 mii lei, 1 angajați.
Despre ZHT INSTAL SRL
ZHT INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2015 cu numărul J2015001979121 și codul unic de înregistrare (CUI) 34719079, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte lucrări de instalații pentru construcții” (cod CAEN 4324). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 382 mii lei (+110% față de 2024), un profit net de 244 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 149 mii lei la 382 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34719079
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001979121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001979121
- Cod poștal
- 400441
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.05.2025
din 01.05.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 382 mii lei
- Profit net
- 244 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 244 mii lei
- Datorii
- 242 mii lei
- Active totale
- 487 mii lei
- Marjă netă
- 64%
- Cifră / angajat
- 382 mii lei
+110% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 82 mii | 95 mii | 175 mii | 114 mii | 197 mii | 149 mii | 135 mii | 208 mii | 182 mii | 382 mii |
| Venituri totale | 82 mii | 95 mii | 175 mii | 114 mii | 207 mii | 179 mii | 135 mii | 208 mii | 182 mii | 382 mii |
| Cheltuieli totale | 29 mii | 42 mii | 53 mii | 50 mii | 45 mii | 61 mii | 65 mii | 68 mii | 91 mii | 132 mii |
| Profit / pierdere brută | 53 mii | 53 mii | 122 mii | 64 mii | 162 mii | 119 mii | 70 mii | 140 mii | 91 mii | 250 mii |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | 50 mii | 117 mii | 60 mii | 156 mii | 115 mii | 68 mii | 139 mii | 89 mii | 244 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 47 mii | 33 mii | 19 mii | 4.737 | — | — | — | — | 106 mii | 133 mii |
| Active circulante | 38 mii | 131 mii | 237 mii | 110 mii | 242 mii | 181 mii | 131 mii | 200 mii | 80 mii | 354 mii |
| creanțe | 38 mii | 126 mii | 233 mii | 110 mii | 242 mii | 181 mii | 130 mii | 193 mii | 40 mii | 251 mii |
| casa și conturi la bănci | 32 | 5.069 | 4.557 | 272 | 827 | 364 | 226 | 6.856 | 40 mii | 102 mii |
| Datorii | 34 mii | 63 mii | 38 mii | 55 mii | 26 mii | 66 mii | 62 mii | 61 mii | 96 mii | 242 mii |
| Capitaluri proprii | 51 mii | 101 mii | 218 mii | 60 mii | 216 mii | 115 mii | 69 mii | 139 mii | 90 mii | 244 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 32 în județul Cluj și locul 265 din 503 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4324 – Alte lucrări de instalații pentru construcții.
Firme similare din județul Cluj
- BENY DOORS GARAGES S.R.L. · Dej324 mii lei · 1 ang.
- LIFT DEVELOPMENT S.R.L. · Florești285 mii lei · 1 ang.
- LIFT EXPERT SOLUTION S.R.L. · Florești284 mii lei · 1 ang.
- WEST LIFT SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca282 mii lei · 1 ang.
- DVD INSTAL SRL · Turda281 mii lei · 2 ang.
- ELECTROFORST SRL · Aghireșu275 mii lei · 1 ang.
- LIFT TECH CONCEPT S.R.L. · Florești268 mii lei · 1 ang.
- IGNIFOC SRL · Baciu238 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4324 – Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ZHT INSTAL SRL
Care este CUI-ul firmei ZHT INSTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZHT INSTAL SRL este 34719079, iar codul de TVA este RO34719079. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001979121, iar codul EUID este ROONRC.J2015001979121.
Unde are sediul ZHT INSTAL SRL?
Sediul social al firmei ZHT INSTAL SRL este în ARIEȘULUI, sc. 5, et. 1, ap. 43, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400441, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZHT INSTAL SRL?
Activitatea principală a firmei ZHT INSTAL SRL este „Alte lucrări de instalații pentru construcții”, cod CAEN 4324. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZHT INSTAL SRL?
ZHT INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZHT INSTAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 771). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZHT INSTAL SRL?
În 2025, ZHT INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 382 mii lei și un profit net de 244 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZHT INSTAL SRL plătitoare de TVA?
Da. ZHT INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.