ZERINDERFARM SRL
ZERIND, Sat Zerind, Comuna Zerind, Arad
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 331 mii lei, profit net 44 mii lei, 2 angajați.
Despre ZERINDERFARM SRL
ZERINDERFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 2015 cu numărul J2/576/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34558363, cu sediul în Zerind, județul Arad. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 331 mii lei (-29% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 245 mii lei la 331 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 august 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34558363
- Nr. Registrul Comerțului
- J2/576/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 mai 2015
- EUID
- ROONRC.J2/576/2015
- Cod poștal
- 317420
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 17.08.2015
din 01.04.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Chişineu Criş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 331 mii lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -859 mii lei
- Datorii
- 2,8 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 13,4%
- Cifră / angajat
- 165 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (144%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 175 mii | 438 mii | 386 mii | 377 mii | 245 mii | 245 mii | 338 mii | 437 mii | 466 mii | 331 mii |
| Venituri totale | 279 mii | 628 mii | 400 mii | 607 mii | 539 mii | 616 mii | 700 mii | 823 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 273 mii | 666 mii | 369 mii | 571 mii | 666 mii | 695 mii | 1,1 mil | 943 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 6.080 | -37 mii | 31 mii | 36 mii | -127 mii | -79 mii | -442 mii | -119 mii | 731 | 54 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.187 | -41 mii | 30 mii | 35 mii | -128 mii | -80 mii | -444 mii | -119 mii | -3.933 | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 147 mii | — | 39 mii | 40 mii | 141 mii | 98 mii | 125 mii | 636 mii | 779 mii | 982 mii |
| Active circulante | 194 mii | 478 mii | 325 mii | 531 mii | 639 mii | 873 mii | 668 mii | 431 mii | 608 mii | 961 mii |
| din care stocuri | 60 mii | 94 mii | 57 mii | 140 mii | 264 mii | 571 mii | 492 mii | 227 mii | 499 mii | 805 mii |
| creanțe | 117 mii | 334 mii | 241 mii | 288 mii | 308 mii | 240 mii | 57 mii | 171 mii | 88 mii | 138 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 50 mii | 27 mii | 103 mii | 67 mii | 61 mii | 120 mii | 34 mii | 21 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 170 | 492 | — | 3.549 | 19 mii |
| Datorii | 300 mii | 479 mii | 335 mii | 507 mii | 844 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,8 mil |
| Capitaluri proprii | 40 mii | -817 | 29 mii | 64 mii | -64 mii | -317 mii | -771 mii | -890 mii | -894 mii | -859 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 238 din 379 în județul Arad și locul 6.388 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Arad
- HORTENSIA AGRO S.R.L. · Felnac339 mii lei · 1 ang.
- CRIȘANA ECO AGRAR SRL · Cermei325 mii lei · 0 ang.
- AGRICOLA AGRODANIEL S.R.L. · Șimand324 mii lei · 2 ang.
- WILD ORCHID SRL · Cermei323 mii lei · 0 ang.
- AGROMIREROBY SRL · Sintea Mare321 mii lei · 0 ang.
- COPARI SRL · Bocsig319 mii lei · 1 ang.
- AGRONOMICA SRL · Arad319 mii lei · 0 ang.
- MARELA DELICIOSA S.R.L. · Ineu308 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
Întrebări frecvente despre ZERINDERFARM SRL
Care este CUI-ul firmei ZERINDERFARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZERINDERFARM SRL este 34558363, iar codul de TVA este RO34558363. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/576/2015, iar codul EUID este ROONRC.J2/576/2015.
Unde are sediul ZERINDERFARM SRL?
Sediul social al firmei ZERINDERFARM SRL este în ZERIND, Sat Zerind, Comuna Zerind, Arad, județul Arad, cod poștal 317420, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZERINDERFARM SRL?
Activitatea principală a firmei ZERINDERFARM SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZERINDERFARM SRL?
ZERINDERFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZERINDERFARM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ZERINDERFARM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Zerind sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ZERINDERFARM SRL?
În 2025, ZERINDERFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 331 mii lei și un profit net de 44 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZERINDERFARM SRL plătitoare de TVA?
Da. ZERINDERFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 august 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Zerind
- Firme cu CAEN 0111 din județul Arad
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Arad
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Arad
- Beneficiari de fonduri din județul Arad
- Compară ZERINDERFARM SRL cu alte firme