ZENIT 66 SRL
Str. MAICA DOMNULUI, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 132 mii lei, profit net 549 lei, 1 angajați.
Despre ZENIT 66 SRL
ZENIT 66 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994 cu numărul J40/28959/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6916245, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 132 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 549 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 129 mii lei la 132 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 6916245
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/28959/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J40/28959/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 132 mii lei
- Profit net
- 549 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 316 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 0,4%
- Cifră / angajat
- 132 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 76 mii | 81 mii | 111 mii | 118 mii | 80 mii | 129 mii | 219 mii | 142 mii | 152 mii | 132 mii |
| Venituri totale | 79 mii | 86 mii | 134 mii | 118 mii | 80 mii | 138 mii | 227 mii | 142 mii | 152 mii | 132 mii |
| Cheltuieli totale | 75 mii | 72 mii | 101 mii | 107 mii | 57 mii | 88 mii | 49 mii | 104 mii | 125 mii | 131 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.270 | 14 mii | 33 mii | 11 mii | 23 mii | 49 mii | 177 mii | 38 mii | 27 mii | 1.738 |
| Profit / pierdere netă | 2.241 | 13 mii | 32 mii | 10 mii | 22 mii | 47 mii | 172 mii | 37 mii | 26 mii | 549 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 883 mii | 890 mii | 872 mii | 867 mii | 868 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 44 mii | 47 mii | 25 mii | 94 mii | 84 mii | 44 mii | 79 mii | 112 mii | 151 mii | 191 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 869 | — | — | — |
| creanțe | 3.290 | -1.370 | -5.262 | 11 mii | 4.493 | 7.543 | 48 mii | 94 mii | 147 mii | 154 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 49 mii | 30 mii | 83 mii | 79 mii | 36 mii | 30 mii | 18 mii | 3.823 | 37 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 185 | — | 475 | 68 | — |
| Datorii | 187 mii | 184 mii | 111 mii | 165 mii | 134 mii | 474 mii | 424 mii | 298 mii | 293 mii | 316 mii |
| Capitaluri proprii | 740 mii | 754 mii | 786 mii | 796 mii | 818 mii | 865 mii | 947 mii | 982 mii | 1 mil | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- NEWBRIDGE INFRASTRUCTURI S.R.L. · București Sector 1134 mii lei · 0 ang.
- E-AUTORIZATII INVEST S.R.L. · București Sector 1133 mii lei · 1 ang.
- TOPO SURVEY MALEKULA S.R.L. · București Sector 6133 mii lei · 0 ang.
- SEBI PROIECT CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 3133 mii lei · 0 ang.
- SOUNDCOMM MEDIA MANAGEMENT SRL · București Sector 6133 mii lei · 1 ang.
- SICON PROEX S.R.L. · București Sector 2132 mii lei · 0 ang.
- ARHILINE STUDIO SRL · București Sector 2132 mii lei · 1 ang.
- CONEXIUNI 2544 SRL · București Sector 1131 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9319 Alte activități sportive
Întrebări frecvente despre ZENIT 66 SRL
Care este CUI-ul firmei ZENIT 66 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZENIT 66 SRL este 6916245. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/28959/1994, iar codul EUID este ROONRC.J40/28959/1994.
Unde are sediul ZENIT 66 SRL?
Sediul social al firmei ZENIT 66 SRL este în Str. MAICA DOMNULUI, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZENIT 66 SRL?
Activitatea principală a firmei ZENIT 66 SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZENIT 66 SRL?
ZENIT 66 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZENIT 66 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 545). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZENIT 66 SRL?
În 2025, ZENIT 66 SRL a raportat o cifră de afaceri de 132 mii lei și un profit net de 549 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZENIT 66 SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ZENIT 66 SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/6916245API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.