ZEN SOFTWARE S.R.L.
Pinului, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 179 mii lei, profit net 99 mii lei, 1 angajați.
Despre ZEN SOFTWARE S.R.L.
ZEN SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2020 cu numărul J2020002084125 și codul unic de înregistrare (CUI) 42794020, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 179 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 99 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9.405 lei la 179 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 42794020
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020002084125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 iulie 2020
- EUID
- ROONRC.J2020002084125
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 179 mii lei
- Profit net
- 99 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 99 mii lei
- Datorii
- 6.861 lei
- Active totale
- 106 mii lei
- Marjă netă
- 55,1%
- Cifră / angajat
- 179 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.435 | 9.405 | 111 mii | 132 mii | 161 mii | 179 mii |
| Venituri totale | 4.435 | 9.407 | 111 mii | 132 mii | 161 mii | 179 mii |
| Cheltuieli totale | 2.507 | 4.604 | 5.819 | 45 mii | 55 mii | 75 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.928 | 4.803 | 105 mii | 87 mii | 106 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.800 | 4.520 | 102 mii | 85 mii | 101 mii | 99 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 8.999 |
| Active circulante | 2.366 | 5.020 | 104 mii | 123 mii | 183 mii | 97 mii |
| din care stocuri | — | — | 583 | 0 | — | — |
| creanțe | 2.105 | 4.554 | 89 mii | 100 mii | 151 mii | 84 mii |
| casa și conturi la bănci | 261 | 466 | 14 mii | 23 mii | 33 mii | 13 mii |
| Datorii | 366 | 260 | 992 | 4.106 | 81 mii | 6.861 |
| Capitaluri proprii | 2.000 | 4.760 | 103 mii | 119 mii | 102 mii | 99 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 34 din 51 în județul Botoșani și locul 10.167 din 14.284 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Botoșani
- BLR TECH SOLUTIONS S.R.L. · Botoșani237 mii lei · 1 ang.
- AGBYTE CODE SOLUTIONS S.R.L. · Adășeni236 mii lei · 1 ang.
- OPTIMACAD SRL · Botoșani201 mii lei · 2 ang.
- ROMPELET PROD SRL · Cișmea (com. Răchiți)188 mii lei · 1 ang.
- SOROCEANU CODING S.R.L. · Botoșani170 mii lei · 1 ang.
- HINT ONE ZERO S.R.L. · Stânca (oraș Ștefănești)164 mii lei · 2 ang.
- AIC NETWORKS S.R.L. · Botoșani144 mii lei · 1 ang.
- WEB SYMBOL CREATIVE DESIGN S.R.L. · Dorohoi129 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ZEN SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ZEN SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZEN SOFTWARE S.R.L. este 42794020. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020002084125, iar codul EUID este ROONRC.J2020002084125.
Unde are sediul ZEN SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei ZEN SOFTWARE S.R.L. este în Pinului, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZEN SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ZEN SOFTWARE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZEN SOFTWARE S.R.L.?
ZEN SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZEN SOFTWARE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0753 *** 631). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ZEN SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, ZEN SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 179 mii lei și un profit net de 99 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZEN SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ZEN SOFTWARE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.