ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.
Urusagului, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 439 mii lei, profit net 246 mii lei, 1 angajați.
Despre ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.
ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2022 cu numărul J12/4994/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 46653873, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 439 mii lei, un profit net de 246 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 109 mii lei la 439 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 46653873
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/4994/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 august 2022
- EUID
- ROONRC.J12/4994/2022
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 439 mii lei
- Profit net
- 246 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 247 mii lei
- Datorii
- 151 mii lei
- Active totale
- 398 mii lei
- Marjă netă
- 56,1%
- Cifră / angajat
- 439 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109 mii | 470 mii | 440 mii | 439 mii |
| Venituri totale | 109 mii | 470 mii | 442 mii | 439 mii |
| Cheltuieli totale | 3.839 | 94 mii | 164 mii | 180 mii |
| Profit / pierdere brută | 105 mii | 376 mii | 278 mii | 259 mii |
| Profit / pierdere netă | 104 mii | 372 mii | 265 mii | 246 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 236 mii | 192 mii | 200 mii |
| Active circulante | 106 mii | 336 mii | 238 mii | 188 mii |
| creanțe | 75 mii | 243 mii | 162 mii | 110 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 93 mii | 76 mii | 78 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 1.297 | 8.561 | 9.948 |
| Datorii | 2.419 | 202 mii | 173 mii | 151 mii |
| Capitaluri proprii | 104 mii | 372 mii | 266 mii | 247 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 405 din 1.271 în județul Cluj și locul 2.411 din 8.298 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- WEDOSOFT ORG TECHNOLOGY S.R.L. · Cluj-Napoca441 mii lei · 1 ang.
- SCROB SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca440 mii lei · 1 ang.
- THINKSCRIPT WRITESCRIPT SRL · Răchitele (com. Mărgău)440 mii lei · 1 ang.
- SEAL SOFT S.R.L. · Florești439 mii lei · 1 ang.
- START SOFTWARE BOOST S.R.L. · Cluj-Napoca439 mii lei · 1 ang.
- ENTECH OPERATIONAL SERVICE S.R.L. · Florești438 mii lei · 1 ang.
- HANGATONIC S.R.L. · Cluj-Napoca436 mii lei · 1 ang.
- LIGHT BYTE STUDIO S.R.L. · Cluj-Napoca436 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Întrebări frecvente despre ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. este 46653873, iar codul de TVA este RO46653873. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4994/2022, iar codul EUID este ROONRC.J12/4994/2022.
Unde are sediul ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
Sediul social al firmei ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. este în Urusagului, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Florești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L.?
În 2025, ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 439 mii lei și un profit net de 246 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ZARECA SOFTWARE TECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.