Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA22 ani pe piață

ZAHARIA COM SRL

CUI 16043407J2004000024387

STRAUBING, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea

A primit finanțare publică (10 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 24,9 mil lei, profit net 2,4 mil lei, 24 angajați.

Despre ZAHARIA COM SRL

ZAHARIA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2004 cu numărul J2004000024387 și codul unic de înregistrare (CUI) 16043407, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit” (cod CAEN 4752). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 24,9 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 2,4 mil lei și 24 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 21,4 mil lei la 24,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007.

Date de identificare

CUI
16043407
Nr. Registrul Comerțului
J2004000024387
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 ianuarie 2004
EUID
ROONRC.J2004000024387
Cod poștal
240647

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.08.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
24,9 mil lei

+4% față de 2024

Profit net
2,4 mil lei
Angajați (medie)
24
Capitaluri proprii
18,3 mil lei
Datorii
7,7 mil lei
Active totale
26,1 mil lei
Marjă netă
9,5%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 7.325.866 lei; profit net 794.032 lei20162017: cifra de afaceri 9.634.512 lei; profit net 1.339.570 lei20172018: cifra de afaceri 11.816.439 lei; profit net 1.370.142 lei20182019: cifra de afaceri 13.564.211 lei; profit net 1.475.371 lei20192020: cifra de afaceri 17.468.253 lei; profit net 2.243.206 lei20202021: cifra de afaceri 21.353.649 lei; profit net 2.713.957 lei20212022: cifra de afaceri 19.290.683 lei; profit net 1.952.568 lei20222023: cifra de afaceri 20.696.775 lei; profit net 1.663.394 lei20232024: cifra de afaceri 23.827.197 lei; profit net 2.141.046 lei20242025: cifra de afaceri 24.895.001 lei; profit net 2.377.372 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7,3 mil9,6 mil11,8 mil13,6 mil17,5 mil21,4 mil19,3 mil20,7 mil23,8 mil24,9 mil
Venituri totale7,4 mil9,7 mil11,9 mil13,6 mil17,6 mil21,5 mil19,5 mil20,9 mil24 mil25,2 mil
Cheltuieli totale6,5 mil8,2 mil10,3 mil11,9 mil15,1 mil18,4 mil17,3 mil19 mil21,5 mil22,5 mil
Profit / pierdere brută920 mii1,6 mil1,6 mil1,7 mil2,6 mil3,1 mil2,2 mil1,9 mil2,4 mil2,7 mil
Profit / pierdere netă794 mii1,3 mil1,4 mil1,5 mil2,2 mil2,7 mil2 mil1,7 mil2,1 mil2,4 mil
Număr mediu de angajați14151616182220202324
Active imobilizate122 mii434 mii1,9 mil2 mil1,9 mil5,3 mil5 mil4,9 mil4,6 mil4,4 mil
Active circulante3,4 mil4,4 mil6,4 mil7,3 mil9,7 mil16,6 mil16,8 mil17,9 mil18,3 mil21,6 mil
din care stocuri3,6 mil5,1 mil6,7 mil7,6 mil9,6 mil15,1 mil16,1 mil17,4 mil17,6 mil20,7 mil
creanțe188 mii133 mii271 mii332 mii407 mii1,5 mil628 mii475 mii571 mii909 mii
casa și conturi la bănci-443 mii-802 mii-611 mii-676 mii-270 mii90 mii74 mii53 mii80 mii25 mii
Cheltuieli în avans9.2818.94923 mii22 mii18 mii25 mii18 mii26 mii60 mii42 mii
Datorii2,7 mil2,6 mil4,6 mil4,1 mil4,1 mil11,8 mil9,6 mil9,1 mil7 mil7,7 mil
Venituri în avans—————4.9841.466——16 mii
Capitaluri proprii817 mii2,3 mil3,7 mil5,2 mil7,5 mil10,2 mil12,1 mil13,8 mil15,9 mil18,3 mil
din care capital subscris vărsat1.000103 mii250 mii250 mii250 mii250 mii250 mii250 mii250 mii250 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 51 în județul Vâlcea și locul 51 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit.

Firme similare din județul Vâlcea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Întrebări frecvente despre ZAHARIA COM SRL

Care este CUI-ul firmei ZAHARIA COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZAHARIA COM SRL este 16043407, iar codul de TVA este RO16043407. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000024387, iar codul EUID este ROONRC.J2004000024387.

Unde are sediul ZAHARIA COM SRL?

Sediul social al firmei ZAHARIA COM SRL este în STRAUBING, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 240647, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ZAHARIA COM SRL?

Activitatea principală a firmei ZAHARIA COM SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ZAHARIA COM SRL?

ZAHARIA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ZAHARIA COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 817). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ZAHARIA COM SRL?

În 2025, ZAHARIA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 24,9 mil lei și un profit net de 2,4 mil lei, cu 24 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ZAHARIA COM SRL plătitoare de TVA?

Da. ZAHARIA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează