YUCA MTC SRL
POROSCHIA, Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 233 mii lei, pierdere netă 38 mii lei, 2 angajați.
Despre YUCA MTC SRL
YUCA MTC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2017 cu numărul J2017000005346 și codul unic de înregistrare (CUI) 36897722, cu sediul în Poroschia, județul Teleorman. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 233 mii lei, o pierdere netă de 38 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 230 mii lei la 233 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36897722
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000005346
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 ianuarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000005346
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 233 mii lei
- Pierdere netă
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -190 mii lei
- Datorii
- 196 mii lei
- Active totale
- 6.275 lei
- Marjă netă
- -16,5%
- Cifră / angajat
- 116 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (3130%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104 mii | 185 mii | 199 mii | 193 mii | 230 mii | 246 mii | 251 mii | 233 mii | 233 mii |
| Venituri totale | 120 mii | 202 mii | 222 mii | 194 mii | 230 mii | 247 mii | 251 mii | 233 mii | 233 mii |
| Cheltuieli totale | 123 mii | 200 mii | 244 mii | 232 mii | 255 mii | 250 mii | 259 mii | 272 mii | 269 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.822 | 2.095 | -22 mii | -38 mii | -25 mii | -3.459 | -7.710 | -40 mii | -36 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.867 | 246 | -24 mii | -40 mii | -27 mii | -5.924 | -10 mii | -42 mii | -38 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active circulante | 41 mii | 37 mii | 30 mii | 35 mii | 33 mii | 12 mii | 31 mii | 29 mii | 6.275 |
| din care stocuri | 22 mii | 32 mii | 26 mii | 29 mii | 27 mii | 6.394 | 28 mii | 19 mii | 3.401 |
| creanțe | 6.221 | 301 | 785 | 231 | 353 | 273 | 981 | 1.093 | 54 |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 3.873 | 3.356 | 5.947 | 5.657 | 5.620 | 2.062 | 9.074 | 2.820 |
| Datorii | 45 mii | 40 mii | 57 mii | 102 mii | 127 mii | 112 mii | 141 mii | 181 mii | 196 mii |
| Capitaluri proprii | -3.667 | -3.421 | -27 mii | -67 mii | -94 mii | -100 mii | -110 mii | -152 mii | -190 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 426 din 832 în județul Teleorman și locul 19.794 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Teleorman
- PIAȚA AGROALIMENTARĂ SMÂRDIOASA S.R.L. · Smârdioasa235 mii lei · 2 ang.
- BIBICOM SRL · Frăsinet234 mii lei · 2 ang.
- TRALEX SRL · Alexandria234 mii lei · 1 ang.
- CRIS MIRA COM PROD SRL · Alexandria234 mii lei · 1 ang.
- LENUȚA & CORNEL S.R.L. · Plopii-Slăvitești232 mii lei · 2 ang.
- BYKMILF SRL · Baciu (com. Blejești)232 mii lei · 1 ang.
- ANITA COM SRL · Poroschia231 mii lei · 0 ang.
- MIRANCEA MYR SRL · Segarcea-Deal (com. Segarcea-Vale)230 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre YUCA MTC SRL
Care este CUI-ul firmei YUCA MTC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei YUCA MTC SRL este 36897722. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000005346, iar codul EUID este ROONRC.J2017000005346.
Unde are sediul YUCA MTC SRL?
Sediul social al firmei YUCA MTC SRL este în POROSCHIA, Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are YUCA MTC SRL?
Activitatea principală a firmei YUCA MTC SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată YUCA MTC SRL?
YUCA MTC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma YUCA MTC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru YUCA MTC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Poroschia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are YUCA MTC SRL?
În 2025, YUCA MTC SRL a raportat o cifră de afaceri de 233 mii lei și o pierdere netă de 38 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este YUCA MTC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, YUCA MTC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.